Сім слів з хреста (розважання) – ІV слово з хреста: „Прагну!” (Ів. 19,28) (відео)

 

а) 5 хвилин – вступ

Ів. 19,28-29: „А по тому Ісус, знаючи, що все вже довершилося, щоб здійснилось Писання, промовив: Прагну! Стояла ж посудина, сповнена оцтом. От і подали Йому до уст настромлену на тростину губку, просяклу оцтом.

Ісус висить на хресті і прагне. Жорстоке бичування роздерло Його святе тіло і Він втратив багато крові. Бич складався з трьох ремінців з металевими вістрями. При бичуванні найперше появилися глибокі синці, а потім бичі розсікали шкіру, врізалися щораз глибше і виривали м’язи аж до кісток. Тіло змінилося в одну криваву рану. Два кати з усієї сили бичували Ісуса. Удари бичів падали на спину, руки, ноги – найперше ззаду, але потім і спереду. Жодної частини тіла, ані голови і обличчя, не пощадили. Шкіра спини висіла довгими пасмами, а ціле тіло змінилось до невпізнання на масу розірваної кровоточивої тканини. Коли Ісус був аж на краю смерті, бичування зупинили. Тоді Його напівмертвого відв’язали і Він впав на кам’яну підлогу в калюжу своєї власної крові. Раптова втрата великої кількості крові спричинила пришвидшення ударів серця, вмлівання і велику спрагу. Величезний біль відкритих ран і сильна спрага мучили Господа Ісуса і протягом Його хресної дороги. Тепер на хресті проживає ще жагучішу спрагу. Його уста сухі, потріскані, язик прилип до піднебіння.

Однак набагато сильнішою, ніж фізична спрага, була спрага внутрішня. Ісус бачить, як гріх чинить діло погибелі і отупляє мільйони душ до духовної байдужості і лінивства, щоб занедбали своє спасіння. Духовну спрагу Ісуса виражають просьби з „Отче наш”: „Отче, хай святиться ім’я Твоє! Отче, нехай прийде Царство Твоє!”

Ісусе, Ти сьогодні спраглий у мені, і я разом з Тобою прагну визволення з конкретного рабства моєї порушеної природи.

Все, що дано в Христі через хрест, смерть  і воскресіння мусить бути вірою актуалізовано. В нас є вроджений бунт проти Бога і людей. Однак я маю жити з віри, щодня за все дякувати, навіть коли всього не розумію, і у вірі віддавати свої проблеми Богу. Я цього не роблю. Шукаю допомогу деінде (у цілителів і ворожок). А це є великий гріх. Я не люблю Бога цілим серцем. Коли б Його любив, то не мав би вже часу і місця на гріх. Тому що в душі немає правдивої любові до Ісуса, мене поневолюють похоті і пиха! Господи Ісусе, я прагну, взиваю не лише голосом, але цілим серцем: „Хай святиться Твоє ім’я в моїй душі, хай прийде Царство Твоє до мого серця!”

 

б) 5 хвилин

Усвідомлюю собі біль жорстокого бичування Ісуса, спрагу спричинену втратою крові, і всі повторюємо: „Щоб сповнилося Писання, Ісус сказав: Прагну!” (Ів. 19,28).

в) 5 хвилин

Всі промовимо: „Отче”, а один додає: „Нехай святиться ім’я Твоє в моїй душі!” .

г) 5 хвилин

Всі взиваємо: „Ááá… bá. Тепер разом з Ісусом прагну: Нехай прийде Царство Твоє до мого серця!” (Мт. 6,10).

 

Завантажити: Нова версія молитовної брошурки для святкування неділі:       формат doc,       формат pdf (версія для друку)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-i-love-you-jesus ua-tym-jaki-jogo-pryjnjaly ua-dear-child-jesus-i-am-your-little-sheep ua-call-come-little-jesus ua-the-world-needs-jesus ua-every-day-we-have-a-chance-to-do-something-for-jesus

Календар

Березень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лют    
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Слово життя

«Тому й Писання, бачивши наперед, що Бог оправдає поган вірою, дало Авраамові цю добру звістку: „У тобі будуть благословенні всі народи”»

Гал. 3,8 (від 11.03 до 25.03.2018)