Роздуми над Словом Життя Рим. 7,18-20

«Знаю бо, що не живе в мені, тобто в моїм тілі, добро: бажання бо добро творити є в мені, а добро виконати, то ні; бо не роблю добра, що його хочу, але чиню зло, якого не хочу. Коли ж я роблю те, чого не хочу, то тоді вже не я його виконую, але гріх, що живе в мені»

Боже слово вказує на те, що в мені є зло, яке перемагає добро, якого я хочу, і так маніпулює мною, що я врешті виконую зло, якого не хочу. Зло ‒ це плід первородного гріха, духовної отрути, яка внесла дисгармонію і смерть. Вона діє в нас, і якщо ми піддамося злу, то воно підготує для нас найгірше ‒ вічну смерть. Це певна несправедливість, форма насильства, маніпуляції і рабства, хоча й ми не хочемо в цьому зізнатись. Бачимо, що плодом цього зла є всі злочини, вбивства, збочення, війни і геноцид народів. Зло і гріх в нас ‒ це дійсно таємниця, яку не розуміємо повністю розумом, тільки Боже світло може відкрити нам це таїнство беззаконня. Але наше завдання ‒ не копирсатись у гріху, але потрібно остерігатися його! Найважливіше ‒ знати, що з ним маємо робити. В цьому полягає справжня мудрість. Свої гріхи ми повинні віддавати до Божого світла, під хрест. А корінь зла, тобто «стара людина», була розп’ята з Христом, і цю правду треба вірою знову і знову актуалізувати. Вірш 24 каже: «Нещаслива я людина! Хто мене визволить від тіла тієї смерті?» Визволення є в Христі Ісусі! Залишається вже тільки дякувати Богу.

Те, як діє гріх ‒ це несправедливість, але тут є й інша несправедливість, яка є для нас порятунком. Ісус помер за нас на хресті і визволив нас з гріха. Згідно справедливості, ми не маємо права на спасіння. Це є той найбільший дар. І саме для того, щоб ми все більше і більше пізнавали Христа, треба, щоб ми все більше і більше віддавали Йому свої гріхи ‒ щоб не залишали їх собі і не дозволили їм розбуяти. Ми завжди повинні каятися відразу, навіть після малого гріха, який вчинимо думкою, словом чи ділом. Ми повинні відразу зупинитись і розбудити жаль. Треба усвідомити: «Що було б, якби я в цей момент помер? Де була б моя душа?» Тому ми завжди повинні бути готові, адже не знаємо ні дня, ні години. Наше життя ‒ поле бою, ми боремося за спасіння своєї душі і за спасіння інших. Важливо знати, що власними силами не переможемо гріх, тому вже наперед потрібно просити: «Не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого», ‒ як нас навчив сам Господь в молитві «Отче наш».

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Рим. 7,18-20

 

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-the-duty-of-mission ua-the-essence-of-holiness ua-god-wants-us-to-obey-him-of-our-own-free-will ua-god-is-seeking-the-souls ua-salvation-is-in-christ-alone ua-the-moment-of-resurrection-confirmed

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Слово життя

«Знаю бо, що не живе в мені, тобто в моїм тілі, добро: бажання бо добро творити є в мені, а добро виконати, то ‒ ні; бо не роблю добра, що його хочу, але чиню зло, якого не хочу. Коли ж я роблю те, чого не хочу, то тоді вже не я його виконую, але гріх, що живе в мені.»

Рим. 7,18-20 (від 11.8. до 25.8.2019)