Роздуми над Словом Життя Рим. 5,15

«Та не так воно з провиною, як з даром ласки. Бо коли через переступ одного померло багато, то тим більше ласка Божа і дар через ласку одного чоловіка, Ісуса Христа, щедро вилились на багатьох»

 Це Слово життя знову вказує на переступ Адама, через якого в людську природу увійшов гріх, а також вказує на наше відношення до Христа, через Якого нам дарована ласка оправдання.

У попередньому 12-му вірші написано: «Як через одного чоловіка (Адама) ввійшов у світ гріх, і з гріхом смерть, то таким чином смерть перейшла на всіх людей, бо всі згрішили». У цьому вірші сказано, що через одного чоловіка – Адама – ми успадкували гріх, а через гріх − смерть. Смерть заторкнула нас усіх, ми всі згрішили. Мала дитина не може грішити свідомо, але в собі вже має успадковану програму і при першій нагоді почне грішити.

У 17 вірші пояснено: «Бо коли через переступ одного (Адама) смерть царювала завдяки чинові одного, то тим більш ті, що одержують щедро ласку і дар оправдання, царюватимуть у житті через одного Ісуса Христа».

Протягом двох тижнів ми будемо повторювати 15-й вірш, де написано: «Та не так воно з провиною, як з даром ласки. Бо через переступ одного померло багато». Знаємо, що, наприклад, коли хтось займається окультизмом, то за цю провину стягне прокляття аж до свого 3-4 покоління. Зрозуміло, що у всіх потомків воно не проявиться однаково. Так само, і коли, наприклад, батько є хронічним алкоголіком, то його діти, переважно хлопці, матимуть сильну схильність до алкоголізму. Звичайно, якщо ж дитина усвідомить гріхи своїх батьків, і на противагу цій схильності, намагатиметься випрошувати Божу ласку, то ці наслідки зможе подолати, і вони вже на неї не матимуть впливу.

Що стосується первородного гріха, то через те, що Адам не послухав Божого наказу, він відкрив себе і своє потомство на дію гріха. Цей духовний генетичний код покладів зла і брехні ми всі успадковуємо. Однак, це не означає, що ми всі будемо підлеглі вічній смерті. Бог змилосердився і дав нам Спасителя. Бог дав нам більше, ніж Адам зіпсував. Але мусимо вірою прийняти Христа і намагатися, з Божою ласкою, через покаяння постійно обновляти єдність з Ним та зберігати Божі заповіді. Тоді ми стаємо спадкоємцями Божого царства, Божими дітьми, і нас чекає вічне життя після смерті.

Св. Августин взиває: «Щаслива провина, яка здобула нам такого великого Спасителя!». Сам Бог бере нашу людську природу і вмирає на хресті за кожного з нас, щоб відкрити нам двері до вічного життя. А наше вічне життя є безпосередньо в цій найбільш внутрішній єдності з Богом, бо Ісус взяв на себе не ангельську, але нашу, людську природу, цим самим піднісши нашу природу навіть вище гідності ангелів. Але є умова − прийняти Ісуса, наслідувати Його і залишатися Йому вірним до смерті.

 

Завантажити: Роздуми над Словом Життя Рим. 5,15

 

 

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)