Коментар ВВП до заклику єпископа Лонгіна з України Румунській Церкві

8.12.2016

Єпископ Лонгін звернувся до Румунської Православної Церкви з закликом: «Зійдіть з безумного шляху екуменізму!».

Пересічний католик плутає поняття «екуменізм» з поняттям «єдність». Христос молився: «Щоб усі були одно, як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі, щоб і вони були в нас об’єднані; щоб світ увірував, що Ти Мене послав» (Ів. 17,21).

«Щоб усі були одно» – ця частина вирветься з контексту і навіть пояснюється так, що ми повинні мати єдність з єретиками, без того, щоб вони зреклися єресей.  Деякі екуменісти стверджують, що ми повинні мати єдність і з поганами, які фактично поклоняються демонам. А це модель т.зв. релігії (церкви) Нью Ейдж.

Продовження цитати: «… як Ти, Отче, в Мені, а Я в Тобі» – отож не єдність в єресі, але єдність в правовірному вченні та в Дусі правди. Ця єдність вимагає виконання основної умови Христа – втратити свою душу задля Нього і Євангелія (Мр. 8,35). Йдеться про єдність в справжній любові, яка вимагає виходу зі свого его, з рабства пристрастей і гордості. Це передбачає актуальне входження вірою до Христової смерті (2 Кор. 4,10). Йдеться про цілковите зречення себе і своєї волі та про цілковите віддання себе Богу – так, як це мало б бути в годину нашої фізичної смерті (див. пшеничне зерно, Ів. 12,24). Так, як помирав Ісус і віддав духа Отцю. Якщо ми дійсно з’єднані з Христом, ми здатні зберігати Божі заповіді. Без цієї єдності це неможливо. Ісус каже: «Хто береже Мої заповіді, той Мене любить. Хто ж Мене любить, того Мій Отець полюбить, і Я того полюблю і йому об’явлю себе… І прийдемо Ми до нього, і в ньому закладемо житло» (Ів. 14,21.23). Якщо ми будемо наслідувати Христа і виконувати Його заповіді, матимемо єдність в Бозі. Через це одночасно матимемо єдність з усіма братами і сестрами, які також правдиво наслідують Христа. Тоді і світ повірить та буде спасенний (Ів. 17,21).

На відміну від цього, екуменізм – це великий обман! Ісус ніколи не говорив про екуменізм, але молився за справжню єдність. Ватикан в даний час погруз у двох великих єресях. Йдеться про синкретизм з поганством, захищений декретом Nostra Aetate про т.зв. пошану до поган, а фактично до їх демонів. Другою єрессю є неомодернізм, який фактично базується на атеїстичній філософії. Єдиний шлях порятунку для Ватикану – це правдиве покаяння. Але його він досі відкидає.

Якщо Православна Церква хоче запроваджувати якісь богословські діалоги з єретичним Ватиканом, то по суті таким чином прийме духа апостазії. Потім він заразить Православну Церкву єресями і через екуменізм затягне її до міжрелігійного діалогу з поганами і до антихристівської структури Нью Ейдж.

Що стосується вовчого Собору на Криті, його ініціювали Московський патріарх Кирило і Константинопольський патріарх Варфоломій. В його документах йдеться про запровадження програми єдності в єресях. Це самогубство Православної Церкви. На Крит патріарх Кирило дипломатично не приїхав. В останній момент він з’ясував, що це стратегічно невигідно, бо деякі Церкви відмовилися від участі і громадськість бунтувалася проти Собору. Крім того, 33 ієрархи, які брали в ньому участь, відмовилися підписати документи цього псевдособору. Нагадаємо, що недавно Болгарська Церква офіційно висловилася щодо Критського  псевдособору, що він не був ні святим, ні всеправославним, ні великим. Вона не визнала ані прийнятих документів і назвала його явно єретичним! Але Румунська Церква цей псевдособор прийняла, ієрархія цим зрадила основні правди віри і стягла на себе Божу анатему – прокляття – згідно Гал. 1,8-9. А ці єретики сьогодні переслідують правовірних. У зв’язку з цією ситуацією, 3.12.2016 р. єпископ Лонгін з України пише свій лист. Вже рік тому він перестав в Літургії згадувати патріарха Кирила через те, що він є співтворцем цього єретичного Собору, тобто єретиком.

Що стосується лжесобору, також Отці зі святої гори Афон публічно висловилися проти вовчого Собору і перестали в Літургії згадувати єретичного патріарха Варфоломія. Через це на Афоні почалося велике переслідування монахів з метою ліквідації цього центру православ’я.

Єпископ Лонгін звертається до зрадницької румунської ієрархії такими словами:

«Досить добре відомо, що ви всі підписали єретичні Критські документи… Зупиніться ж на безумному шляху екуменізму! Відмовтеся від єретичного Критського собору! Принесіть Богу покаяння! Полюбіть багатостраждальний румунський народ, якому було нелегко пройти через все, що він пройшов в ході історії! … Просимо вас зупинити гоніння проти люблячих Церкву, Істину і єдину спасительну віру».

Єпископ Лонгін звертається до митрополита Теофана: «З якою метою Ви приїжджали на Україну?

Щоб і тут осквернити Христове стадо своїми єретичними навчаннями? … Однак Ви навіть іншим не даєте наслідувати Христа і спастися».

Далі єпископ Лонгін звернувся до переслідуваних румунських християн:

«Страждаючий і переслідуваний православний румунський народе!

З вами, охочими залишатися стійкими у вірі предків, сьогодні поводяться так погано! Вас переслідують, виганяють і викидають на вулицю з монастирів і храмів! Ви терпите це за те, що не визнаєте проклятих єресей, не згідні з розбійницьким і єретичним Критським Собором. Дійшло до того, що сьогодні самі ваші архиєреї і священики поводяться з вами гірше, ніж в часи комунізму.

Улюблена страждаюча душе, яка бажаєш йти слідом за Господом нашим Ісусом Христом! Хочу сказати тобі, що настав час сповідувати Істину! Хай ніщо не лякає вас! Місце для Святої Літургії ви знайдете під відкритим небом, в домах, лісах, печерах і катакомбах, тільки залишайтеся стійкими і непорушними сповідниками … навіть якщо треба буде заплатити за це ціною вашого життя».

Візантійський Вселенський Патріархат оцим підтримує заклик єпископа Лонгіна.

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр         + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі

+ Самуїл, ЧСВВр

прес-секретар

http://vkpatriarhat.org.ua/?page_id=22185

 

Копії:

– Православним єпископам Румунії, Болгарії, України, Росії, Греції

– Урядам цих держав

– ЗМІ

 

Завантажити: Коментар ВВП до заклику єпископа Лонгіна з України Румунській Церкві (8.12.2016)

 

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-what-did-jesus-do-for-you isus-i-sjogodni-duchovno-prychodyt ua-chrystos-narodzujetsja ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle

Календар

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Слово життя

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе? Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка»

Рим. 7,1-2 (від 10.02 до 24.02.2019)