Шукай правду! 22 частина: Окультизм 3 /магнетизм, окультна психологія, радіестезія, лозошукання, висновок/

Магнетизм

Так званий магнетизм пов’язаний з магією і спіритизмом, тому неможна розглядати його ізольовано від інших окультних практик. Магнетизери часто говорять про покладання рук, але мають на увазі магнетизування. Тим вводять в оману, бо Ісус і Його апостоли часто клали руки на голову хворих і благословенням оздоровлювали, але це не має абсолютно нічого спільного з покладанням рук, яке проводять магнетизери (див. Мр. 16,18)! На питання, чи в магнетизмі йдеться про духовний дар, сучасний знавець окультизму В. Дам відповідає: «Якщо християнські магнетизери вважають, що мають свій “дар” від Бога, то постає питання, від кого отримують свій “дар” нехристиянські магнетизери. Невіруючі не отримують жодних дарів Святого Духа… Магнетизер, несвідомо, приводить своїх клієнтів до контакту з демонськими силами».

Отець Ж. Верлінде пише: «Магнетизер відкривається для космічних сил. Коли в ньому рухається “небажаний гість”, не виключено, що передає далі і його. Між магнетизером і магнетизованою особою створюється стан взаємного злиття. Я міг би навести цілий ряд конкретних прикладів, коли такий стан триває ще кілька місяців після відвідин магнетизера. Ці особи відчувають нові негативні впливи: біль голови, безсоння, психічні розлади. Те саме проявляється і після відвідин цілителя, гіпнотизера, ворожки, ясновидиці і т.д.».

Ставлення науки. Те, що сьогодні називається біомагнетизмом чи магнетизмом, насправді не має нічого спільного з відомими фізичними явищами. Йдеться тільки про плутанину, зловживання термінами та приховування магічної практики за вигаданою науковістю!

Ставлення Церкви є завжди негативним, якщо йдеться про якусь форму магії, віщування і спіритизму!

Сучасна психологія і окультизм

Сучасна психологія поділяється на багато напрямків. Основою всіх є вчення двох «отців сучасної психології» – З. Фройда і К.Ґ. Юнга. Обидва були виховані як християни, але відпали від віри.

Світогляд З. Фройда був просякнутий стародавнім містицизмом і окультизмом. Його теорії виникли на основі експериментів над загіпнотизованим пацієнтом. Протягом цих експериментів пацієнт «пригадував» події з раннього дитинства, які до цього часу не усвідомлював. Так була сформована теорія про «підсвідоме». Як сьогодні вже бачимо з розвитку модерних декадентських психологічних напрямків, невипадково існує паралель між Фройдовою гіпотезою про детермінацію сучасності людини її раннім дитинством та вченням про реінкарнацію. Синтезом цих поглядів і виникла теорія Юнга про колективну свідомість. К.Ґ. Юнг вчив, що «глибинний аналіз», з допомогою якого з свідомості людини «зриваються» окремі шари, веде до відкриття «первинних архетипів», у яких досягається рівень свідомості найпростіших форм життя (амеба). Ця теорія уможливила проникнення вчення про реінкарнацію в психотерапію.

К.Ґ. Юнг був учнем З.Фройда, але в 1912р. розірвав з ним контакт. В той час, коли Юнг був на межі психічного зриву, він «придбав» духовного провідника – «Філемона». Цей дух-провідник (демон) допоміг йому відкрити речі, які підтвердили його головні теорії про «колективну свідомість» та «архетипи».

Лише при кінці свого життя Юнг признався, що його дід і мати займалися спіритизмом. Мати була сильним медіумом. Вся його праця і твори в жодному разі не були наукою, але походили зі страшних досвідів з духами, які часто на нього нападали і довели майже до шаленства. Юнг зміфологізував свої духовні досвіди і означив їх як «екстеріорізацію» придушених бажань, спогадів, побоювань і архетипів, які походять з міфічної колективної свідомості. Його праця «Сім проповідей померлим» була написана під впливом цих духовних істот протягом трьох вечорів. У відповідях на основні питання про Бога, світ і людину, які він ставив духам, зібрана есенція усієї його подальшої праці на полі психології!

З. Фройд, крім дослідів з гіпнозом, робив також досліди з наркотиками. Він був переконаний, що кокаїн – чудесний лік, і деякі його праці виникли, безсумнівно, під його впливом. З. Фройд також призначав наркотики іншим, що закінчилося смертю одного його товариша. Відомо, що саме наркотики є однією з доріг «розширення свідомості».

Бачимо, що сам корінь сучасної психології є отруйний і прогнилий, тому не дивно, що вся сучасна психологія наскрізь просякнута окультизмом і фальшивим містицизмом (передовсім, орієнтальним). К. Роджерс, засновник гуманістичної психології, не приховує своєї участі в спіритичних сеансах. Містика Сходу приваблює дедалі більше і більше психологів і психіатрів. Багато сучасних психологів переймають досвід від індуїстських ґуру, а деякі навіть стали індуїстськими монахами. Автоактуалізація А. Маслоу – це власне цивілізована версія автореалізації в йозі. Деякі психологи, наприклад Д. Х’юстон, відкрито заявляють про свою приналежність до руху Нью Ейдж, який використовує сучасну психологію як один із засобів запланованого знищення християнства. Таким чином, як говорить психолог Б. Зільбергельд, «дійшло до того, що ті, предки яких черпали з Божого слова і поклонялися перед вівтарем Христа, сьогодні поклоняються перед вівтарем Фройда, Юнга, Роджерса … і цілої низки подібних їм псевдоавторитетів».

Що таке «ченнелінг»? Перенесення інформації з невидимого світу через медіумів. Він пов’язаний з забороненим спіритизмом.

Що таке «реберфінг»? Це введення за допомогою гіпнозу до вигаданих попередніх форм життя! Це не тільки заборонене Церквою, але й шкідливе для людської психіки. Йдеться про зв’язок із шкідливим вченням про реінкарнацію.

РадіЕстезія (віщунський маятник), лозошукання

З багатьох наукових аналізів звернемо увагу на висловлювання трьох провідних авторитетів:

а) Доктор природничих наук Петр Ржепа, голова відділу Чеських математиків і фізиків, пише: «Існування того, що лозошукачі та їхні прихильники називають геопатогенними зонами, драконськими жилами, Гартмановими зонами і т.п., ніколи не було доведене і тому належить до повір’їв… Тут виникає і небезпека серйозного захворювання, бо замість ґрунтовного лікування клієнти покладають надію на переміщення ліжка».

б) Члени Словацької Академії Наук, доктор природничих наук І. Капішінскі, доктор медицини В. Уйгазі і доктор медицини В. Зікмунд, у розмові з пропагаторами психотроніки чітко вказали, що лоза з маятником і геопатогенними зонами належать до області повір’їв і не мають нічого спільного з серйозною наукою (Словацьке радіо, 9.08 і 10.08.1995р.).

в) Стисле висловлювання колективу 12-ти науковців Карлового університету: «Погляд на патогенні зони  однозначний: патогенних зон не існує, ідеться про помилку або свідомий обман» («Альтернативна медицина, можливості та ризики», Прага, 1995р.).

Східні канони (Православної Церкви)

□  Правило 61 ( VI Вселенського Собору)

«Ті, що звертаються до чарівників, чи до інших подібних, … підлягають шестирічній єпітимії за правилом. А тих, що заскніли у цьому, і не відвертаються від цього і не тікають від таких згубних та язичницьких вигадок, визначаємо зовсім відлучати від церкви».

□  Правило 65 (св. Василія Великого)

«Хто розкаявся у чаклунстві, чи в отруєнні, нехай проведе у покаянні термін призначений для убивці».

□  Правило 72 (св. Василія Великого)

«Хто віддав себе ворожбитам, чи подібним до них (цілителям, парапсихологам і т.д.), нехай буде під єпітимією стільки ж часу, скільки убивця».

Такої практики покаяння, яка служила для оздоровлення душі, в Церкві вже нема.  Але замість того можна хоча б один рік щоденно молитися одну годину з 20 до 21 год. і залучитися до безперервної молитви 7 днів на місяць (одну годину щодня).

Чувайте, не відкривайтеся

Усі форми окультизму (від віщування лозою, маятником, ворожіння на руці, магнетизерства, ясновидіння, акупунктури, гіпнозу, гомеопатії аж до т.зв. «таємних сил», які діють в індуїстській чи буддійській релігії) мають одну спільну основу – людина відкривається окультним силам, «духовним енергіям» (демонам).

Як людина отримує ці енергії?

1. Через особистий контакт з окультистом, цілителем. Наприклад, лоза, маятник в ваших руках не функціонують, але коли візьме вас за руку радіостез – здебільшого, почнуть реагувати! Передавання віщунського духа подібне до зараження інфекцією від хворого.

2. Через читання окультної літератури (якщо людина вірою їй відкриється).

3. Як духовне спадкоємство від предків (з ІІІ-ІV покоління).

Свідоцтво з Пряшівського університету (Словаччина). Прагнення досягнути «світового рівня» чи бути у своїй спеціальності цікавим привело до того, що викладачі почали вводити в програму як частину навчального плану старі окультні практики під прикриттям наукових термінів, і то без жодного спротиву християнських студентів. Я закінчила педагогічний факультет і була шокована тим, що жодна спеціальність не уникнула впливу цього прихованого чи явного окультизму. Наведу хоча б деякі приклади:

Педагогіка і психологія. В них пропагується гіпноз, альтернативна освіта на окультній основі, астрологія, дзен-буддизм, Вальдорфська школа, т.зв. здорова школа…

Філософія. Майбутні вихователі молоді зустрічаються з поглядом, що наркотики або медитація можуть з’єднати нас з богом, але наркотики нібито більш ефективні. Коли одна віруюча дівчина відкрито виступила проти цього, то потім мала проблеми з заліком.

Музика. Викладачі запросили відомого шамана з Австрії. На його обов’язкових семінарах студенти, окрім іншого, повинні були лягти на землю, головами один до одного, закрити очі… А він вводив їх в шаманські практики, пов’язані з музикою. Нормальною частиною навчання є рок-музика та релаксаційна музика Нью Ейдж.

Художнє мистецтво. Натхнення черпається в східних релігіях, алкоголі, наркотиках, в таємничих науках, окультизмі, спіритизмі, магії. На одній виставці студенти поставили вівтар демонам з мертвою кішкою і великою кількістю свічок. Ніхто з викладачів не протестував, навпаки, разом зі студентами «розважались» біля цього «витвору мистецтва». Зацікавлення невідомими силами, які самі проявляються при малюванні і мистецькій творчості, поступово приводило студентів через різні досвіди з духами аж до наркотиків, магії і сатанізму.

Фізичне виховання. Тут практикується йога, бойове мистецтво…

Екологія і біологія. Пропагуються оформлення подвір’я у стилі дзен, гуруїзм, філософія про Мати Землю (Гайя), східні медитації на природі, обов’язкова година медитації перед збільшеним портретом гуру.

Іноземні мови. Використовуються окультні фільми на іноземній мові (про китайського імператора, про далай-ламу, про реінкарнацію…).

Предмет «технічні засоби навчання». Викладач на лекції хотів вводити студентів за допомогою комп’ютера на рівень «альфа» і «ґама».

Можна було б далі наводити конкретні факти. Система освіти із засобу виховання молодого покоління перетворюється на інструмент його дегенерації.

Що треба робити, коли хтось попав під вплив окультизму?

1)      Зректися хоча б перед двома свідками, конкретно називаючи кожну форму окультизму.

Поступовість: особа клякне, а один з присутніх свідків поставить їй наступні запитання:

а) … (ім’я), чи відрікаєшся сили темноти, яка на тебе перейшла через (напр. рейкі і т.д.) і духовного коріння, яке є за цим?

Особа відповідає: «Так».

б) … (ім’я), чи перетинаєш силою Ісуса Христа це духовне путо?

Особа відповідає: «Так».

Таким чином потрібно пройти усі форми окультизму.

2)      У випадку духовних труднощів попросити досвідчений духовний авторитет про молитву за розв’язання духовного пута (якщо труднощі залишаються і після відречення).

3)      Спалити всю окультну літературу і предмети, пов’язані з окультизмом. Речі, які не горять (напр. маятник, талісмани), знищити (пор. Ді. 19,19).

4)      Для «потерпілого» окультизм – постійна пастка. Тому продовженням терапії має бути залучення до живої християнської спільноти.

Висновок:

Тут було названо лише декілька форм, які мають спільний корінь з магією, віщуванням і спіритизмом. Цих форм є багато і вони приховані (т.зв. окультні). Треба знати, що сучасна психологія і психіатрія, яка з неї походить, мають нездорове коріння! Але є і здорова життєва психологія і філософія, що базується на Євангелії Христа!

Не достатньо тільки відректися окультних сил, треба, щоб порожнє місце в душі наповнив Дух Христа (Рим. 8,9).

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр   + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі

5.02.2016

 

Завантажити:  Шукай правду! 22 частина: Окультизм 3 /магнетизм, окультна психологія, радіестезія, лозошукання, висновок/ (5.02.2016)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-the-duty-of-mission ua-the-essence-of-holiness ua-god-wants-us-to-obey-him-of-our-own-free-will ua-god-is-seeking-the-souls ua-salvation-is-in-christ-alone ua-the-moment-of-resurrection-confirmed

Календар

Серпень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Слово життя

«Мені бо милий, за внутрішньою людиною, закон Божий, але я бачу інший закон у моїх членах, який воює проти закону мого ума і підневолює мене законові гріха, що в моїх членах.»

Рим. 7,22-23 (від 25.08. до 8.09.2019)