Шукай правду! 18 частина: Бойове мистецтво

Християнство не має нічого проти спорту і здорової фізкультури. Але, на жаль, східні бойові мистецтва – це не тільки спорт. Цю правду від нас, європейців, навмисно приховують. Дзюдо, айкідо, тхеквондо – це дорога, життєвий стиль. Слово «до» означає дорога, але це не дорога до спасіння, а дорога до погибелі. Для християнина – це дорога відступництва (апостазії), тому що ці бойові мистецтва нерозривно пов’язані зі східними медитаціями та східними релігійними системами і практиками.

В китайському буддизмі говориться про т.зв. загальний космічно-моральний порядок, що міститься в понятті «дао». Східна псевдомістика побудована на фальшивій ідеї про прагнення людини до «гармонії» з т.зв. всесвітнім порядком. Поняття «інь» та «янь» зі всією своєю філософією також ведуть християнина до апостазії!

Однією з доріг, які ведуть нібито до «перевершення себе» і до пробудження в собі дрімаючих потенціальних можливостей – це т.зв. шлях воїна. Заволодівши власною душею і тілом (psyche і soma), нібито можна досягнути найвищого пізнання! Який обман! Адже тільки «в Христі є повнота всієї мудрості та пізнання…» (Кол. 2, 3-4).

Медитація, пов’язана з боротьбою, полягає у відкриванні джерел т.зв. енергії «чі». Борцем оволодівають сили, які його оточують і які він собі усвідомлює. (Примітка: Але що це за сили? Це демонські сили, про які говорить Святе Письмо. Ці сили не мають нічого спільного з фізичними силами, які наука може ідентифікувати. Цілком зрозуміло, що ця система побудована на релігійному поганському фундаменті і побудована на самообожненні, на гордості, яка Божу любов і Богом запропонований середник до спасіння вважає глупотою. Вона йде іншою дорогою і слухає свого божка, який уже в раю сказав: «Будете, як бог!» (Бут. 3, 5)).

Техніки:

1) Карате – користується характерним для філософії методом, який також є в основі йоги – перетворення людського духа через культивування тіла! Карате також проповідує спасіння власними силами без Божої благодаті. Хігаонна, 10-ий дан, стверджує: «Я цілковито не відкидаю ідею спортивного карате, яке дуже популяризувало наше мистецтво, але справжнє карате, як глибока ріка: коли обмежимо його тільки до спорту – воно втрачає свою суть. Наша мета – не перемога на змаганнях, а вчення і поширення цього вчення! Це реалізується через передавання технік і ката (комбінація прийомів), які ми успадкували від предків і мусимо їх передавати майбутнім поколінням!». Під час т.зв. великих обітів, які відповідають восьми дорогам буддійської традиції, адепт карате обіцяє: «Буду завжди слухатися Будди, Дгарми і Санґги». Також обіцяє «здійснити реінкарнацію»: «Буду завжди наново родитися в сприятливих умовах і поширюся до цілого космосу». (Коментар: Це вже не має нічого спільного з християнством. Реінкарнація заперечує: 1) безсмертну душу; 2) особистого Бога; 3) небо і пекло. Це втрата природньої віри і віри в Христа, без якого ніхто не може спастися. «Хто не увірує, той буде осуджений» (Мр. 16,16). Віра в реінкарнацію є перешкодою до спасіння.)

Позиція християнина

Антибіблійне вчення і погляди, пов’язані з цим «спортом», можемо звести до таких пунктів:

  1. Цілковитий послух Будді, а не Господу Ісусу!
  2. Реінкарнація – заперечення Євангелії.

Пропагатор Хігаонна стверджує: «Карате не можна обмежити до спорту, бо так воно втрачає свою суть… Його мета – поширювати вчення через техніки і ката». Яке вчення? Яку філософію? Філософія, яка лежить в основі карате, має свої коріння в буддизмі і пропагує пантеїзм, а також культ насилля. Така філософія і таке вчення несумісне з християнством!

Свідоцтво студента:

«Я виріс в зразковій християнській сім’ї. Як будь-яка молода людина, я хотів чимось виділятися і стати чемпіоном. Прикладом для себе я обрав вчителя Міягі, засновника стилю годзю-рю. Я вступив в школу карате, де навчали саме цьому стилю. Тренування були не з легких, але я це освоїв. У той час я закінчив навчання в середній школі. На будівництві, де я почав працювати, познайомився з корейцем на ім’я Корйо. Поступово ми стали хорошими друзями. До теми «бойові мистецтва» ми дійшли пізніше. Він пояснював мені, чим насправді є бойове мистецтво. Саме цей чоловік привів мене до кореня всієї цієї системи – до прийняття бойового духа. Його можна прийняти за допомогою медитації, під час якої людина свідомо відкривається злому духові, який в неї увійде, перетворить і розбудить бойовий дух. Він відділить її від Ісуса і з її нутра почне виливатися тільки зло, ненависть і гнів. Тоді в кожній людині вона буде бачити тільки ворога. Замість спокою, в душу вселиться хаос, вона поступово втратить віру і замість неї отримає якусь нову силу.

Я жив у брехні, думаючи, що перебуваю на правильному шляху. Але прийшла ситуація, коли я був скинутий з коня, як Савло на дорозі в Дамаск. Господь Ісус врятував мене через істинних християн, які вказали мені дорогу до живого Ісуса і з вірою за мене молилися. Тоді я в страшних болях впав на землю, і, скорчившись, кричав. Брати молилися. Раптово біль відійшла і я, нарешті, визнав: «Легко я демона прийняв, але важко він виходив!». Дякую Господу Ісусу, який є Переможцем над силами темряви. Він звільнив мене, зцілив і покликав слідувати за Ним. ВІЧНА ЙОМУ ЗА ЦЕ СЛАВА!».

У бойовому мистецтві основними є не спорт і фізкультура. Бойове мистецтво це шлях прихованого духовного відступництва від християнства.

2) Дзюдо

Початківцю дзюдо представляють тільки як спорт. Винятком є пропонована література, яку він читає і яка часто просякнута антихристиянською філософією. Так молодий адепт дзюдо почне симпатизувати поганським релігіям. Пізніше, коли вже без дзюдо він «не може жити» і коли побачить, що без медитації та відкриття себе т.зв. «енергіям» не може досягти більших успіхів, повністю відкривається цій релігійній системі, з якої походить дзюдо. Таким чином дзюдо стає підлою пасткою для тисяч молодих християн, які через цей спорт втрачають вічне життя внаслідок відпаду від Христа.

Від 20-ої олімпіади в Мюнхені (1972р.) бойове мистецтво стало олімпійським видом спорту. Й. Язарін, який писав про духа дзюдо, підмітив: «Ті, які вважають дзюдо лише спортом, а силу і перемогу – єдиною метою, помиляються! Справжньою перемогою є наше визволення – повна еластика духа, який керує тілом».

Християнин запитує: Для чого необхідно мати еластичного духа? Кого слухає цей дух, який згодом управляє тілом? Він слухає Бога, чи демонів (т.зв. енергій)? І яке потім визволення? Від чого? Адже найбільшим рабовласником є диявол, гріх і «стара людина» в нас! Від цих трьох рабовласників може визволити тільки Бог! Ісус ясно говорить: «Коли ви перебуватимете в Моїм слові, спізнаєте правду і правда визволить вас» (Ів. 8,32).

3) Айкідо

Ця японська назва означає «дорога, яка веде до з’єднання з універсальним духом». «Кі» – означає енергію, силу духа, яка нібито знаходиться в космосі – це орієнтальна філософська категорія. «Ай» – означає гармонію і співпрацю, а «до» – дорога. Засновником айкідо був Моріхей Уесіба. Він відкинув бій і створив дорогу гармонії з космічними енергіями. Він сказав, що той, хто відкриє таємницю айкідо, має цілий всесвіт у собі і може сказати: «Я є цілим світом».

Коментар: Як можна серйозно сприймати людину, яка вважає себе цілим світом? І хто може з нею витримати? «Раптом я відчув, що цілий світ затремтів в своїх основах і золотиста духовна енергія, зроджена з землі, оточила моє тіло. Я відчував цю ясність думки і тіла». Це одержимість злим духом (який в Біблії називається ангелом світла) або втрата здорового глузду. «Я зрозумів мову птахів (прим.: щоб розуміти мову птахів, спочатку треба мати курячий розум) і почав розуміти божественні наміри. Саме тоді я осягнув просвічення…». Просвічення від кого? Від Бога, який є Правда, чи від диявола, який є духом брехні?

Позиція християнина:

Айкідо – це не спорт, а дорога до з’єднання з т.зв. універсальним духом (ангелом світла)! Що або хто приховується за цим т.зв. універсальним духом?! Чи це не є той дух, який прийняв подобу змія і сугестивно виступив проти Божого Слова, щоб піддати Його сумніву і зловити в пастку перших людей, обіцяючи їм, що матимуть надзвичайне знання (просвічення), надзвичайну силу і що будуть як Бог! (див. Бут. 3,1-7).

«Ай» – означає гармонія, співпраця. Але з ким? З єдиним правдивим Богом, який є любов’ю? З його Сином, який є єдиним і правдивим Спасителем? З Духом Святим, який вводить нас до таємниці спасіння і тільки в Ньому можемо кликати до Бога: «Авва-Отче»?! Ні! Нам подають іншого, прихованого бога з малої «б». Йдеться про іншого духа з малою «д»! Гармонією і співпрацею тут є самообожнення, відпад від правдивого Бога та ідолопоклонство!

«Кі» – це дух, але не Дух Божий! «До» – це дорога ідолопоклонства, дорога до погибелі!

4)Тай-чі

«Борець» тай-чі махне дугоподібним порухом руки і його суперник падає на землю.

На сьогоднішній день тай-чі є чимось дуже модерним і поширеним. Сьогодні в кожному великому місті проводяться курси тай-чі.

Свідоцтво: Під час вивчення методів реабілітації я мала можливість ознайомитися з тай-чі. Його нам рекомендували як лікувальну гімнастику. Відразу перша лекція починалась практикою розслаблення енергетичних каналів і працею з енергією «чі». Праця з «енергіями» в тай-чі є на першому місці. Отже, не підкріплення і розслаблення м’язів, як можна було б очікувати, але введення у світ фальшивої духовності. Кожна лекція починалася «звільненням заблокованої енергії» та концентрацією. Під час комплексу тренувань тай-чі (окремі частини якого людина поступово вивчає) наголошується на синхронізації дихання з точним і повільним виконанням вправ, які часто імітують рухи звірят. Що в цьому небезпечного? Працюючи з т.зв. енергіями, людина відкривається невідомим духовним силам, які їй підпорядковуються (від цього зростає гордість), набуває досвід з т.зв. теплом (відчуття тепла, тепло в руках…). На тай-чі ходять люди, спраглі духовності, і тут її знаходять, особливо жінки, які сприймають його як своєрідний східний танець. Людина почувається духовною і йде далі: чакри, аури, медитації, всі східні релігії… Вона попадає в пастку, зовсім цього не підозрюючи. Це дорога поступового відпаду від живого Христа і заміни Святого Духа на духа «ангела світла» – диявола.

В бойовому мистецтві немає місця для любові, тут усе спрямоване на «еґо», гордість, на дорогу фальшивого самоспасіння! Самолюбство веде до самообожнення. Це дорога («до») в пекло, яка в своїй гордості відкидає пізнання істинного Бога і єдиного Спасителя Ісуса Христа та закінчується поклонінням тваринам, як богам. Це дорога («до»), що веде до вічної погибелі.

Висновок: Християнство не має нічого проти спорту, але східні бойові мистецтва – це не тільки спорт. Вони нерозривно пов’язані з поганською духовністю, яка заперечує суть християнства і спасіння в Ісусі Христі. Те, що це не тільки спорт, стверджують і відомі авторитети східних бойових мистецтв! Це було б гріхом, якби ми – пастирі – мовчали і не застерігали молоде покоління від цієї надзвичайно серйозної реальності: фальшивої духовності!

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр   + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі

 

9.01.2016р.

 

Завантажити: Шукай правду! 18 частина: Бойове мистецтво

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)