Шукай правду! 15 частина: Міжрелігійний діалог

В даний час відбувається підготовка до Всеправославного Собору-2016, основним завданням якого має стати просування міжрелігійного діалогу в Православну Церкву за прикладом відступницького Ватикану. Подаємо критичний аналіз т.зв. міжрелігійного діалогу. Сьогодні міжрелігійний діалог не тільки заблокував справжню місію, а й відкрив двері антимісїї всередині Церкви. На сьогодні єдине і правильне рішення – припинити міжрелігійний діалог і відкрити двері справжній реєвангелізації і місії.

Місія

По-перше, необхідно усвідомити, що Господь Ісус Христос не закликав нас до міжрелігійного діалогу (далі: МР-діалог) з поганами і світом, але наказав нам проповідувати Євангеліє. Якщо християни слухняні цьому наказу і проповідують Ісусове Євангеліє в повноті – без сумнівів і людських філософій – то це свідчення про правду і єдиний шлях до спасіння Бог завжди супроводжує чудами, ознаками та вигнанням злих духів, бо наблизилось Царство Боже. Чому сучасні теологи та ієрархи не мають цього досвіду? Бо не проповідують Євангеліє в повноті. Сучасні католицькі теологи і велика частина ієрархії, яка перебуває під їхнім впливом, замість проповідування Євангелія і справжньої місії просувають МР-діалог. Але ми зобов’язані проводити місію. Під час місії ми ризикуємо життям. Місія пов’язана з мучеництвом і свідченням в силі Святого Духа, інакше вона не була б місією. За поганськими релігійними системами стоїть дух брехні і смерті. Місію можна порівняти з діями рятувальників під час катастрофи на морі. З пасажирами потопаючого корабля не можна вести діалог. Їх потрібно рятувати! Порятунком для кожної людини є тільки Ісус Христос, ніхто інший. Хто відкине цю єдину, Богом дану можливість до спасіння, загине. Тому ми зобов’язані проповідувати Євангеліє поганам. Господь Ісус каже до Павла: «Я посилаю тебе до поган, щоб їм відкрити очі, щоб вони навернулися від темряви до світла і від влади сатани до Бога, та щоб вірою в Мене одержали відпущення гріхів» (Ді. 26,18) і були спасенні.

Антимісія

Вся система МР-діалогу побудована на брехні:

1) Примусово створюється фальшива думка, що погани мають рівноцінний шлях до спасіння, – а це брехня.

2) Не дозволяється проповідувати поганам Євангеліє в повноті і в силі, щоб вони могли навернутися і спастися, – а це злочин.

3) Також не можна проповідувати, що Ісус Христос єдиний Спаситель, – але така позиція є зрадою Христа і Церкви.

4) Беззастережно стверджується, що поганські практики і буддійські медитації нас збагачують, – але це великий обман.

Ведмежа послуга МР-діалогу

Християнська місія не тільки ліквідується, але самі монахи стають посередниками місії буддизму в самому серці християнства. Вони запрошують буддійських монахів у свої монастирі і роблять їм рекламу, щоб віруючі взяли участь в їхніх медитаціях. Таким чином, багато католицьких монахів та ієрархів стають найбільш ефективними посередниками антимісії. Це немовби пастирі замість пошуку втрачених овець приводили в кошару вовків, які потім роздирали б нещасних овець в самій кошарі. Прикладом цього є брати-ксаверіани в Італії, які опосередковують місії буддистам. Те ж саме роблять деякі бенедиктинці, єзуїти, кармеліти та інші антимонахи.

Головне питання

Ким є ми і ким є погани (зокрема, буддисти)? Якщо ми, як християни, навернулися і прийняли в повноті Божого Духа, то ми є свідками Ісуса і маємо Його Духа. Якого духа мають буддисти? Чи мають вони Духа Христового? Ні, буддисти не мають ні Божого Духа, ні Божого життя. Вони духовно мертві, мають духа смерті. Діалог з буддистом можна прирівняти до контакту з людиною, що має смертоносну інфекцію.

– Якщо до буддиста прийде ліберальний християнин, то буддиста він не наверне, але через відкритий МР-діалог сам заразиться інфекцією духовної смерті, яку потім перенесе на інших (антимісія).

– Справжній місіонер, який ставить в основу, центр і вершину місії проповідування спасіння в Ісусі Христі, Сині Божому, не вестиме діалог з поганами. Він, навпаки, проповідує Христа в силі Духа і вириває душі з-під влади сатани (див. Ді. 26,18), щоб вони спаслися. За це платить стражданням, а іноді навіть мученицькою смертю (наприклад, мученики в Японії).

Потрібно бачити діаметральну різницю між антимісіонером МР-діалогу і місіонером Христа. Перший заразиться цією інфекцією і внесе її всередину Церкви. Другий спасає душі від смертельної інфекції, а тим самим і від смерті.

Ми повинні критично і чесно визнати, що на ключових посадах в Церкві є люди (патріарх Варфоломій, папа Франциск, протоієрей Чаплін), які роблять рекламу фальшивій духовності, впроваджуючи її в семінарії і монастирі. Який парадокс: замість того, щоб застерігати від небезпеки поганства, через т.зв. МР-діалог вони завдають смертельний удар в саме серце Церкви.

Плоди МР-діалогу: замість Ісуса – Будда

Західна Церква смертельно паралізована духом історично-критичної теології (ІКТ) і фальшивою пошаною до поганства.

Цей дух поганства вигнав Святого Духа з Католицької Церкви. Більшість теологів замість того, щоб прийняти втілену Істину – Ісуса Христа, приймають східні філософії. Це відступництво від Христа до Будди відбувається в два етапи.

На першому етапі головну роль відіграє ІКТ. Дух атеїзму через це фальшиве вчення систематично вливається в душі всіх священиків в семінаріях, нищить спасительну віру і відношення до надприродного. Система ІКТ забирає життя і викликає духовний вакуум. На другому етапі в цей вакуум через т.зв. МР-діалог приймають «нову духовність». Таким чином, в духовну пустку приходить новий дух поганських релігій, про які, однак, вже не можна дискутувати – їх потрібно просто некритично і з пошаною приймати. Тут вже не допустимий ніякий діалог. Тут панує диктатура духа брехні і смерті. Так в семінаріях калічать майбутніх священиків. Ця система веде до підлого і прихованого самогубства всередині Церкви.

Який погляд на міжрелігійний діалог має св. Василій Великий? «Мала закваска квасить усе тісто» (1 Кор. 5,6). «Якщо таку велику шкоду наносять люди, які чинять гріх в питаннях моральних, то що можна сказати про тих, які пройняті фальшивим вченням про Бога?» (20 правило). Ця позиція св. Василія збігається з позицією Святого Письма. Там ніде не говориться про допустимість МР-діалогу. Плодом МР-діалогу, який Єва вела в раю зі змієм (драконом), була втрата життя – смерть (див. Бут. 3,19).

Біблійне ставлення до поган

Основні принципи:

1) З ким я говорю? Хто ця людина? Якого вона має духа?

2) Чому я говорю з нею (мета розмови)?

3) Спосіб розмови.

До п. 1) Якщо я говорю з буддистом, необхідно усвідомити, що він має якогось духа. Якого? Брехливого. Буддист вміє перекручувати. Він не зацікавлений в тому, щоб пізнати правду, але хоче поставити під сумнів мою правду про спасіння і засліпити мене уявною людською мудрістю. Але ця т.зв. мудрість є божевіллям, тому що зовсім не рахується з хрестом Христа і основними правдами, вираженими в християнстві. Якщо християнин вступає в контакт з буддистом, йому недостатньо мати правовірне вчення. Він повинен мати Духа Божого, мати Божу силу.

До п. 2) Християнин повинен мати лише одну чітку мету – в силі Святого Духа свідчити про Ісуса, щоб той, хто чує, увірував і був визволений із влади темряви. Отож завдання полягає в тому, щоб душа прийняла спасіння, яке є тільки в Ісусі Христі. Християнин повинен лаконічно висловити правду про Ісуса і вказати буддисту, що робити, щоб прийняти Ісуса і спастися.

До п. 3) Важливо знати, що це духовна боротьба: за людиною, яка має духа буддизму, є дух темряви. Християнин не сміє йому відкриватися.

Чеський священик-відступник Т. Галік, який просуває буддизм, подає норми т.зв. діалогу, які є абсолютно абсурдними. Християнин нібито повинен відректися правди і визнати, що правду має буддист. Це так, якби ми знали, що в одній склянці є отрута, а в другій – чиста вода, але в рамках діалогу відмовилися б від правди – випили б отруту і померли. Ми, християни, що володіємо істиною, зобов’язані проповідувати Євангеліє і рятувати душі, ми повинні мати до поган ясне євангелійне відношення. Слід пам’ятати, що коли християнин веде розмову з буддистом, то веде її з людиною, яка свій розум і волю відкрила духу брехні і є медіумом цього духа. Якщо дух, який його полонив, не буде переможений, то таку людину ніщо не переконає. Божа сила діє тоді, коли я живу з Ісусом і маю живий досвід з Його словом і з Ним самим.

Сьогодні МР-діалог замінює місію. Але місія має тільки одну мету – проповідувати Євангеліє тим, хто не знає Христа, щоб вони визволилися з-під влади диявола, і так отримали вічне життя. Місіонери були готові за свідчення про Христа пожертвувати навіть власним життям, щоб виконати Його наказ: «Ідіть по всьому світу і проповідуйте Євангеліє всьому створінню. Хто увірує й охреститься, той буде спасенний; а хто не увірує, буде засуджений» (Мр. 16,15-16). Водночас на них здійснилася обіцянка Христа: «Та ви приймете силу Святого Духа, що на вас зійде, і будете моїми свідками в Єрусалимі, у всій Юдеї та Самарії й аж до краю землі» (Ді. 1,8).

Нехай же нарешті буде дана правдива оцінка антиєвангелійної діяльності МР-діалогу за останні чотири десятиліття! Нехай відкриються духовні злочини та масове відступництво всередині Церкви, за яке МР-діалог несе відповідальність.

Ця антимісія, або т.зв. МР-діалог, має подвійний негативний вплив. По-перше, він блокує і перешкоджає проповідуванню Христового Євангелія поганам; а по-друге – робить з християн поган всередині Церкви. Це сувора реальність, яку прихильники т.зв. МР-діалогу не хочуть бачити. Насправді міжрелігійний діалог є зрадою Христа і Церкви.

Якщо християнин вступає в контакт з буддистом, він повинен добре знати свою ідентичність, бути вкоріненим у Христі, мати Його Духа і Його спрагу по спасінню безсмертних душ.

Ми, християни, маємо Правду і Життя, і навіть життя вічне. Але ми це втрачаємо, замінюємо фальшивими філософськими і поганськими системами, і так стаємо на шлях до загибелі. Яке ж це безумство сучасного відступницького християнства! Церкву можна порівняти з сім’єю. Уявімо собі, що батько сімейства почав би запрошувати додому хворих людей, які страждають від заразних інфекцій. Наприклад, запросить хворого на тиф і від нього заразяться діти. Але батько сімейства не звертає на це уваги і запрошує інших хворих з іншими видами інфекцій. Внаслідок цього діти вже майже не дихають і повільно вмирають від інфекційних хвороб. Це образ міжрелігійного діалогу. Хворим зустрічі зі здоровими дітьми не шкідливі, але дітям вони приносять шкоду. Так само і Божим дітям приносить шкоду нинішня духовна чума всередині Церкви. Хто відповідальний за це?

Якщо порівняти буддизм з Євангелієм Христа, то Євангеліє – це життя, а буддизм – смерть.

Порівняльна таблиця:

ХРИСТИЯНСТВО БУДДИЗМ
ІСНУВАННЯ БОГА
Має особистого Бога, Який створив видимий і духовний світ (ангелів…). Бога може називати Отцем і має до Нього особисте відношення. Не визнає особистого Бога як Творця (атеїзм). Замість цього поклоняється тваринам (хижим звірам) як богам.
ІСНУВАННЯ ДУШІ
Християнство рахується з духовною і безсмертною сутністю – душею (духом). Буддизм заперечує духовну сутність (душу).
ГРІХ
Правдиво вказує на реальність гріха, на корінь гріха в нас і показує плоди гріха – залежності, смерть, пекло. Не визнає реальності гріха. Не відрізняє правду від брехні, добро від зла.
СОВІСТЬ
Християнин керується Богонатхненним словом і совістю. Тоді розумом він здатний пізнавати правду. Буддист керується фальшивими філософіями і фальшивим просвітленням, т.зв. коанами, які вбивають совість і розум, щоб людина не могла пізнати правду.
ПРАГНЕННЯ ВІЧНОГО ЩАСТЯ
Св. Августин так висловлює це прагнення: «Ти створив нас для себе, о Боже, і неспокійне людське серце, поки не спочине в Тобі». Обіцяє щастя через фальшиві медитації і т.зв. нірвану. Але це обман і втрата Бога, а також справжнього і вічного щастя.
ВІДКУПЛЕННЯ
«Бо так полюбив Бог світ, що дав Сина Свого Єдинородного, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне» (Ів. 3,16). Каже, що відкуплення – це пізнання, що все є одно. Це самовідкуплення є абсурдом і хибним шляхом, який закінчується в пеклі.
ЛЮБОВ ДО ЛЮДИНИ
Християнство проповідує правду і любов (Ісус вчить нас любити людей). Справжня любов до хреста веде до спасіння (символом християнства і спасіння є хрест). Буддизм проповідує брехню і егоїзм (Будда вчить байдужості і навіть цинізму до людей). Цинізм коана і нірвани веде до загибелі (символ буддизму і загибелі – дракон).

Якщо поглянемо на буддизм, бачимо, що це вчення є абсурдом і міфом, що суперечить здоровому глузду і нормальному природному порядку в світі. Тут також не існує ніякої різниці між добром і злом, правдою і брехнею. Аргументи буддизму не мають об’єктивної раціональної основи, але виходять із суб’єктивного досвіду з фальшивою духовністю.

Християнство і Євангеліє, навпаки, базується на об’єктивних принципах і є у згоді з людським розумом. Воно правдиво дивиться на природний і духовний порядок, який є в світі, правильно розрізняє добро і зло, і має почуття об’єктивної справедливості.

Християни були і є зобов’язані проводити місію і спасати душі від дороги загибелі. Це Божа воля і вершина любові до Бога і ближнього.

Історично-критична теологія і міжрелігійний діалог сьогодні є найбільшою зрадою Христа і Його Містичного Тіла – Церкви. Тому на даний час існує єдине правильне рішення: припинити міжрелігійний діалог і відкрити двері для справжньої реєвангелізції і місії.

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

+ Методій, ЧСВВр           + Тимотей, ЧСВВр

єпископи-секретарі

http://vkpatriarhat.org/?page_id=22185

28.12.2015

Завантажити: Шукай правду! 15 частина: Міжрелігійний діалог (28.12.2015)

 

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)