Сім слів з хреста (розважання) – VІІ слово з хреста: „Отче (Авва), в руки Твої віддаю духа мого.” (Лк. 23,46)

 

а) 5 хвилин – вступ

Лк 23,44-46: Було вже близько шостої години, і темрява по всій землі настала аж до дев’ятої години, бо затьмарилось сонце; а й завіса храму роздерлася посередині. Ісус закликав сильним голосом: Отче, у Твої руки віддаю духа Мого! Сказавши це, Він віддав духа.

Мт. 27,51.54: „…земля затряслася, скелі порозпадались. …А сотник і ті, що стерегли з ним Ісуса, бачивши землетрус і те, що сталося, вельми налякалися й мовили: Це справді був Син Божий!

По смертельно блідому Ісусовому обличчі течуть струмочки крові, яка є щораз темнішою. Лице, повне ран, видовжується. Уста сині і стиснені. Голова схиляється до грудей, в Ісуса перестає битися серце. Він усвідомлює, що є на порозі смерті. З останніх сил спирається на ноги і взиває сильним голосом:Отче, у Твої руки віддаю духа Мого!” Його пальці, перед тим стиснені, тепер розкрилися і руки безвладно повисли. Коліна похилилися на один бік. Голова безсильно склонилася на груди. Господь Ісус востаннє видихнув. Була третя година пополудню.

Господь Ісус не помер так, як найчастіше помирали розп’яті – від задушення, Він помер від розриву серця, від стиснення серцевого м’яза рідиною в перикарді. Коли римський воїн підійшов до Ісусового хреста і хотів переконатися, що Ісус насправді мертвий, то проколов Йому копієм правий бік. З пробитого Ісусового боку витекли дві рідини. Найперше згустки крові, а потім плазма. Це була кров і вода, як описує апостол Іван. Густа важко текуча кров повільно стікала лише від власної ваги.

Ісусова смерть була найважчим душевним і духовним боєм на нашій планеті, а водночас у цілому всесвіті. Йшлося про знищення сили гріха, демонської сили.

Свою і нашу життєву програму Ісус виразив у молитві „Отче наш” словами: „Отче, хай буде воля Твоя!”

Апостол запитує: „Чи ж ви не знаєте, що всі ми, що в Христа Ісуса охрестилися, у смерть Його хрестилися?” (Рим. 6,3). Хрещення має характер союзу. Ісус віддав за тебе життя – це „ТАК” для тебе з Його боку. Умовою твого „так” є пізнання суті Хрищення і охота помирати для себе.

 

б) 5 хвилин

Усвідомлюю собі умирання Ісуса і Його смерть та всі повторюємо: „Отче, в руки Твої віддаю духа Мого.”

в) 5 хвилин

Воля Небесного Отця, щоб я був спасенний. Всі промовимо: „Отче”, а один додає: „… нехай буде воля Твоя” (Мт. 6,10).

г) 5 хвилин

Всі взиваємо: „Ááá… bá“, а в цьому взиванні разом з Ісусовим духом віддаю свого духа в обняття Отця і приймаю будь-який час і спосіб смерті.

 

Прийняття Ісуса Христа як свого особистого

Спасителя і Господа:

 

Чи віриш, що Я – Ісус, є Твій Спаситель?

Що Я помер за тебе і за всі твої гріхи? Так.

Чи віддаєш Мені, Ісусу, все своє майбутнє? Так.

На знак того, що приймаєш Мене за свого Спасителя і Господа,  перехрестись.

 

Завантажити: Христова смерть і Воскресіння (контемплятивна молитва)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-pure-love-of-god ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking

Календар

Листопад 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Жов    
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  

Слово життя

«Так само й ви вважайте себе за мертвих для гріха, а за живих для Бога, в Христі Ісусі»

Рим. 6,11 (від 04.11 до 18.11.2018)