Відповідь на очорнення в журналі «Розмір» 3/2014

21.01.2015p.

Єпископам і священикам Словаччини

Редакції журналу «Розмір»

У статті під назвою «Регресивна реформа в Католицькій Церкві» Роберта Сарки йдеться про очорнення патріарха Візантійського Католицького (Вселенського) Патріархату Іллі. Тому що я знаю його багато років, у сумлінні відчуваю обов’язок не мовчати, а водночас вимагаю опублікувати мою відповідь в журналі «Розмір».

У 1991 році я разом з ним вступив до новіціяту Отців Василіян у Варшаві. Потім ми обоє були в цьому чині у Словаччині, в Чехії і в Україні.

По-перше, щодо єпископських свячень, я разом з ним і ще з двома василіянами був висвячений на єпископа. З огляду на надзвичайні обставини, прийняття єпископських свячень було оправданим. Кардинал Гузар публічно проповідував єресі, які заперечують суть Католицької Церкви і християнства. Для цього він зловживав офіційним авторитетом Церкви. Прийняття єпископських свячень було ефективним засобом для збереження ядра правовірної мученицької Церкви в Україні від відпаду до єресей.

Цитуємо Сарка: «УП ГКЦ є схизматична самозвана  Церква.»

Відповідь: Ми зберегли католицьке вчення, а кардинал Гузар став не тільки схизматиком, але єретиком і відступником, а разом з ним і всі, які прийняли його нове вчення, що суперечить суті Євангелія і двохтисячолітній  традиції Католицької Церкви.

Цитата: «Догнал відкрито виступив проти беатифікації  Івана Павла II, якого в своїх відео-презентаціях… вважає  відступником… і не подав свідоцтва того, що він зрікся своєї віри».


Відповідь
: Папа Бенедикт XVI був підданий великому психологічному тиску, щоб беатифікувати Івана Павла II, а цим де-факто возвів на вівтар (канонізував) його нове вчення і нову традицію, які суперечили і суперечать Святому Письму і двохтисячолітній традиції. Папа Гонорій I (7 ст.) лише  мовчав на єресі монотелітства, і за це був посмертно оголошений єретиком і виключений з Церкви. Папа Бенедикт опинився у складній ситуації: або буде духовним мучеником, або зрадить католицьке вчення і традицію. Ми написали йому понад 10 відкритих листів. Закликали і просили, щоб він ні в якому разі не здійснював цей самогубний жест. Коли ми вже бачили, що він піддається тиску, то скликали синод з семи єпископів, на якому створили і проголосили Візантійський Католицький (Вселенський) Патріархат, метою якого є захищати правовірне вчення Церкви. Патріархом був обраний владика Ілля. Ми обґрунтували цей історичний крок і повідомили про це до Риму. Відповіді ми вже не отримали. 1.05. 2011р. Бенедикт беатифікував Івана Павла II. Цього ж дня Патріархат оприлюднив перед всім християнським світом, що жестом беатифікації, згідно Божого слова Гал. 1,8-9, папа Бенедикт XVI автоматично виключив себе з Католицької Церкви. Одночасно ми оприлюднили посмертну анатему згідно Гал. 1,8-9 на Івана Павла II за його мовчання на масове поширення єресей неомодернізму, які руйнують корінь християнства, і за його жест в Асижі, яким фактично схвалив  синкретизм в Церкві.

Цитата: «Священик Ілля А. Догнал, який після багатьох конфліктів з духовною владою…»

Відповідь: Що стосується т.зв. конфлікту з церковною владою в Чехії і Словаччині, скажу лише коротко: це були подібні конфлікти, які мав св. Методій з духовною владою типу єпископа Вікінга з Нітри (який фальсифікував документи, робив інтриги, поширив очорнення аж до Риму).

Цитата: «Екскомунікований священик Догнал пройшов цікавим розвитком…»

Відповідь: Василіянин Ілля як священик ніколи не був екскомунікований. Коли він став єпископом, то також не був екскомунікований, тому що ніколи не проповідував єресей, але навпаки, боровся проти них. Намагання Гузара щодо екскомуніки були незаконними і недійсними.

Цитата: «У своєму синтезі поєднує ортодоксію з п’ятидесятництвом…»

Відповідь: Патріарх не є п’ятидесятником, але є правдивим харизматиком, яким був і апостол Павло. Передусім, він є мужем молитви, захищає правовірне вчення від єресей, наголошує на житті покаяння і наслідування Христа. За своє  свідчення про Христа є переслідуваний, подібно як апостол Павло.

Цитата: «Всім єпископам Католицької Церкви розіслав  анкети, в яких вони повинні зректися історично-критичної теології. Однак, нічого такого не існує. Хто відкинув його анкету, був екскомунікований з Церкви».

Відповідь: Історично-критична теологія або метод, існування якого Сарка заперечує, руйнує суть християнства, заперечує винятковість спасіння в Христі, Його реальне та історичне воскресіння і ставить під сумнів Божественне натхнення Св. Письма. Це фактично неомодернізм. Модернізм був засуджений святим папою Пієм X.

Цитата: «Конфлікт з Католицькою Церквою Догнал почав з того, що відкинув деякі документи II Ватиканського Собору, наприклад такі, як декларація Nostra Aetate».

Відповідь: У цій декларації є фрази про пошану до інших релігій. Ця фраза ліберальної теології сугестивно повторювалася на всіх лекціях теології. Це поховало справжню місію і відкрило двері антимісії на християнській території. За 50 років вже пожинаємо тут негативні плоди. Апостол Павло пише: «Погани приносять жертви не Богу, а демонам» (1 Кор. 10,20). Мати пошану до поганських релігій означає шанувати їхніх демонів. Але тим самим вже маємо непошану до Єдиного Бога, який є Бог ревниво люблячий (див. Перша Божа заповідь). Пророки називали таку «пошану»  духовним перелюбом. За цю «пошану» Бог протягом всієї історії карав Ізраїльський народ, і за цю «пошану» він був вигнаний до Вавилонської неволі. Мантри про пошану до поганських релігій і їх демонів втілив Іван Павло II. Цим виступив проти сутності всього Св. Письма і всієї апостольської та католицької традиції. Цим він розпочав нове антивчення і нову антитрадицію. Тут немає переємства правовірного вчення! Патріарх Ілля мав сміливість назвати цей обман справжнім ім’ям і виступити проти армії лжепророків (теологів), викладачів богословських факультетів і проти обманених ними семінаристів, які вже прийняли цю духовну отруту. Патріарх Ілля виступає проти них подібно, як пророк Ілля на Кармелі.

Цитата: «Колишній католицький священик Догнал, однак, поводиться як типовий гуру, захищений безсумнівним авторитетом. Використовує строгий фундаменталізм в інтерпретації Св. Письма і виступає проти всіх, хто не поділяє його поглядів та ідей».

Відповідь: Вчення патріарха збігається з безсумнівним авторитетом вчення Церкви впродовж 2000 років. Він не проповідує ніяких нових поглядів та ідей. Хто сьогодні має правовірне вчення і не приймає єресей антиєвангелія, клеймується різними Галіками та Сарками як гуру, фундаменталіст, фанатик, консерватор, примітивний…

Цитата: «Типовою для нього є постійна боротьба проти окультизму. Свої візії міг повністю реалізувати під час свого перебування в Україні».

Відповідь: Церква протягом всього свого існування бореться з окультизмом, який нерозривно пов’язаний з різними формами ворожіння, магії і спіритизму. Отож пов’язаний з поганством, тобто пошаною до демонів. Від книги Виходу аж до останньої книги Одкровення можемо прослідкувати цю постійну боротьбу. Апостол Павло назвав окультиста й радника губернатора острова Кіпру «сином диявола» і той осліп (Дії 13). Апостол Павло в Ефесі спалив окультні книги ціною 50 000 динаріїв (Дії 19). Також  вигнав демона з віщунки, за що разом з Силою був кинутий у в’язницю (Дії 16). В Ефесі проти нього збунтувалися за те, що він виступив проти культу богині Артеміди і не мав ніякої пошани до поганства. Окультизм сьогодні проникнув в майже всі форми життя, тому що керівництво Церкви мовчало на його поширення.

Цитата: «Догнала з України депортували і він досі діє в Зволені».

Відповідь: Патріарх востаннє перетнув кордон України в 2011 році і з тих пір не повернувся, що може довести прикордонна служба. Дару біолокації не має.

Цитата: «Спільнота св. Василія Великого (Societas Sancti Basilii Magni – SSBM) є групою василіян… Вони розсилають по парафіях свої пастирські листи. Подібно, як їхній натхненник, і ця спільнота не пропонує жодного конструктивного рішення».

Відповідь: У всіх листах, які надсилає патріарх, є намагання зробити правдивий, хоч і болючий діагноз, і майже завжди запропоновано конструктивне рішення. Якщо спільнота SSBM розсилає різні листи, то, можливо, у всіх не подає конструктивного рішення.

Висновок: Якщо б Р. Сарка написав очорнюючу статтю аж після референдуму, то це було б тільки нападом на конкретну особу. Єпископ Матей опинився між двома жорнами, написавши концепцію пастирського листа для єпископів, який, очевидно, через SSBM був розісланий на парафії. Кожен щирий єпископ Словаччини повинен погодитися з концепцією листа, бо йдеться про душі, Церкву і народ. Політичні і наддержавні сили можуть здійснювати тиск на єпископів Словаччини, щоб в цей час були пасивними. Але якщо єпископ заборонить священикам ініціювати людей на користь референдуму, то відповідальність бере на себе. Священик в даний надзвичайно важливий час мав би діяти згідно з сумлінням. Р. Сарка свідомим очорненням  нападає на концепцію пастирського листа за референдум. Цим паралізує священиків, щоб не прийняли спасительну правду і радикально не виступили за проведення референдуму. Тому, дорогі священики Словаччини, якщо не отримаєте чіткої заборони від свого єпископа, дійте ще активніше, ніж написано в концепції, щоб таким чином референдум зупинив процес самознищення християнства і народу.

В Христі

Єпископ Методій, ЧСВВр

 

Завантажити: Відповідь на очорнення в журналі «Розмір» 3/2014

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-what-did-jesus-do-for-you isus-i-sjogodni-duchovno-prychodyt ua-chrystos-narodzujetsja ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle

Календар

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Слово життя

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе? Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка»

Рим. 7,1-2 (від 10.02 до 24.02.2019)