Пастирський лист про евтаназію /Єпископам Словаччини/

Україна, 12.10.2014р.

Єпископам Словаччини

 

В словацькій пресі з’явилася новина: «Партія „Свобода і солідарність” сьогодні відкрила громадську дискусію на тему „евтаназія”. Протягом року ми плануємо підготувати законопроект, який уможливить страждаючим людям з невиліковною хворобою достойний відхід з життя».

Не йдеться про «достойний відхід з життя», але про самогубство і відхід з земного життя до пекла. Якщо евтаназія буде легалізована, то наступні зміни до законодавства принесуть такі поправки, що вона буде діяти так, як вже діє в Голландії і Бельгії, де евтаназія може бути проведена навіть дітям чи людям, які в даний момент переживають депресію або психічну кризу.

В Голландії мобільна команда з т.зв. лікарем приїжджає додому і прямо тут проводять вбивство.

В Бельгії, як свідчать медсестри, половина убитих не погоджувалися з евтаназією.

Ідеологи плану редукції людства, які керують мас-медіа, потребують через законодавство просунути цю гільйотину масової смерті.

Масові вбивства людей пропихають під позитивним терміном: «уможливити людям з невиліковною хворобою достойний відхід з життя». Під час навчання студентів-медиків, при вивченні теми евтаназія, їм спеціально задають питання: «Можете уявити собі людину на останній стадії раку, якій не допомагає  морфій, у якої прокушені губи, обкусані до крові пальці, і т.д.?» Так сугестивно створять атмосферу, за якою є дух брехні. І всі мусять «милосердно» погодитись з «допоміжним» засобом, яким є евтаназія. Хто б не погоджувався, то сам себе поставить до ролі цинічного злочинця і буде висміяний іншими. Мало хто міг би витримати такий тиск.

Очікується, що під час т.зв. громадської дискусії підкуплені лікарі будуть сугестивно показувати жахливі фотографії і на т.зв. фактах пояснювати, яке це милосердя «допомогти» в таких безнадійних випадках. А замовлений церковник, звісно ж, підмалює це фразами, що Церква не проти науки, і що в деяких випадках треба рахуватися з необхідними винятками, враховувати обставини і проявляти милосердя всіма можливими способами. Ці красномовні фрази послужать для того, щоб представники Церкви не мусіли йти проти течії і уникнули Христового хреста.

В даний час необхідно, щоб ті, які видають себе за представників Бога на землі, пояснили зманіпульованим віруючим і громадянам Словаччини Божу позицію, яку Церква займала протягом 2000 років. Мовчання церковної ієрархії або алібістичні фрази в цей історичний момент є зрадою Христа і Його Євангелія.

Церковна ієрархія сьогодні повинна написати ясний пастирський лист, де назве речі справжніми іменами і дасть людям чітку орієнтацію. За це вона буде переслідувана з боку сильних цього світу. Нехай сьогодні для нас сміливі єпископи з 50-х років минулого століття будуть прикладом вірності Богові і Церкві.

Багато людей, які в минулому помирали, мали довгі і важкі хвороби. Однак нікому навіть не прийшло на думку уможливити їм т.зв. «достойний відхід з життя» до пекла.

Запитуємо: Чи згода на закінчення життя є важким  гріхом самогубства? Згідно вчення Євангелії і Традиції Церкви, відповідь очевидна: Так! У нашому житті йдеться про одне – спасти свою душу для вічності за будь-яку ціну. Хіба Син Божий не терпів жорстокі болі при бичуванні, коронуванні терням, під час хресної дороги, при розп’ятті? На хресті Він переживав не лише фізичні, а й духовні муки. Тому треба вказувати на сенс терпіння, яке можемо з’єднувати з терпінням Христа. Таким чином воно стає великою місією для спасіння душ. Є місія словом, місія молитвою і місія терпінням. Людина через евтаназію не звільниться від терпіть, але навпаки – увійде до вічного терпіння в пеклі. Бог дає віруючим силу в терпінні і жодне терпіння не є понад людські сили. Згадаймо про мучеників. Святий Лаврентій, коли його обпікали на рожні, говорив так, наче б не відчував ніякого терпіння.

Сьогодні перед нами знову стоїть основне питання про сенс життя і сенс страждань. Святий Августин просив: «Господи, нехай я терплю тут, на землі, але визволи мене від мук у вічності». Проповідник В.Буш розповідає про  шахтаря, який був паралізований після аварії та зневажав Бога. Навернувшись, він прийняв терпіння і визнав: «Коли я стану перед Богом, то скажу Йому: „Боже, цілу вічність я буду Тобі дякувати, що Ти допустив на мене це нещастя”». А потім додав: «Краще бути паралізованим, ніж з обома ногами скочити до пекла». Мета життя – шукати Бога, виконувати Його заповіді і тим спасти свою душу. Сестра однієї з наших монахинь, крім двох здорових дітей, має і 10-річного хлопчика, який має паралізовані руки і ноги та знаходиться на інвалідному візку. Його терпіння об’єднало всю родину. Чоловік і жінка не розводяться, як їхні ровесники, а для бабусі та дідуся хлопчик, наче ангел з неба, який нагадує їм про сенс життя і вічність.

Земне життя є випробуванням, в якому вирішуємо про своє вічне життя чи вічне терпіння, з якого нас не визволить жодна евтаназія – навпаки, це вічне страждання вона якраз нам приготує. Треба підкреслити цю чітку позицію Св. Письма і церковної Традиції: Бог дав нам життя, і Він нас у відповідний час покличе до вічності. Ніхто не має права на самогубство. Евтаназія – це самогубство. Ті, які її глобально просовують, не є слугами Божими, але слугами диявола. Вони обманюють, прикриваються позитивними поняттями, але правду про вічне терпіння замовчують. Це відбувається передусім через мас-медіа. Тому сьогодні християнин мав би обмежити їх перегляд до мінімуму або повністю усунути їх зі свого життя. Вони є засобом масової маніпуляції. Телевізор і рок-музика не підготовляють душу до спасіння, але присипляють її. Вони готують шлях не для Христа, але для антихриста. Задай собі питання: Скільки годин на тиждень ти присвячуєш безплідним і шкідливим інформаціям, а скільки годин присвячуєш молитві, читанню Св. Письма, Життя святих і своїй сім’ї? Телевізор чи інтернет самі по собі не є поганими, але і тут діє золоте правило: «Настільки – наскільки». Настільки їх використовувати, наскільки вони служать добру, правді і спасінню. Настільки їх відкинути, наскільки вони шкодять моїй душі для земного життя і для вічності.

Шановні єпископи і представники Церкви, Бог і християни Словаччини очікують від вас, що ви скажете пророцьке слово щодо евтаназії. Нагороду вам дасть сам Бог. Будьте сміливі, не мовчіть і не соромтеся Христа і Божого слова.

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

 

Копії:

– Президенту Словацької Республіки

– Депутатам Парламенту Словацької Республіки

– ЗМІ

 

Завантажити: Пастирський лист про евтаназію /Єпископам Словаччини/ (12.10.2014)

 

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)