ЄВХАРИСТІЯ – 4 частина: Св. Причастя і практичні поради

СВ. ПРИЧАСТЯ – ДРУГИЙ ПРИХІД ХРИСТА

Другий прихід Христа вже тепер здійснюється через прийняття Пресвятої Євхаристії. В годині смерті ми зустрінемося лицем в лице з Христом і будемо здавати звіт з цілого життя. Тоді отримаємо або нагороду, або кару; вічне щастя або вічний засуд. Тому, очікуючи прийняття Св. Причастя, було б добре відректися диявола, його гордині, ідолопоклонства та різних форм окультизму, а тоді визнати віру в Ісуса Христа молитвою «Вірую, Господи, та ісповідую». Через відречення кореня зла і визнання віри та відданості Христу віруючі отримують більшу користь з прийняття Св. Причастя.

В момент Св. Причастя, коли ми прийняли Тіло і Кров Ісуса, ми подібні до Божої Матері, яка носила Христа під своїм серцем, народила Його і її з’єднання з Ним не закінчилося. І ми повинні прийняти Христа і перебувати з Ним в найглибшій єдності. Після Святого Причастя, принаймні на короткий час усвідом, Хто є гостем у твоєму серці: Бог упокорився і під видом кусочка хліба та вина приходить до тебе. Ісус є в тобі, а ти – в Ньому. Можеш повторити собі Христове слово: «Хто їсть моє Тіло і п’є мою Кров, той у Мені перебуває, а Я в ньому».

ПРАКТИЧНІ ПОРАДИ

Що стосується храму, то це дійсно дім Божий – місце, де Бог перебуває у кивоті. Мойсей перед палаючим кущем чув голос: «Мойсею!… Скинь взуття з твоїх ніг: бо місце, що на ньому стоїш, земля свята» (Вих. 3,4-5). Це стосується і храму, де служать Св. Літургії і де зберігаються Святі Тайни. Про храм Св. Письмо говорить: «Дім Мій домом молитви буде зватись» (Мт. 11,17). В храмах Бог перебуває вдень і вночі. Він хоче, щоб ми до Нього прийшли і зустрілися з Ним. Підготовкою до Св. Літургії має бути хоча б короткий акт жалю над своїми гріхами.

При переміненні (освяченні дарів) маємо усвідомити, що тут уприсутнюється Христова смерть. Христове слово діє і тепер: «Це Тіло моє! Це Кров моя!». Якщо це каже Бог, то так воно є! Це не символ, а реальність! Так воно є, навіть якщо ми цього очима не бачимо і розумом не розуміємо! Це таїнство віри. А перед таїнствами схиляємося, приймаємо їх вірою, а не розумом.

Вершиною Літургії є епіклеза – це момент, коли Святий Дух сходить на дари і перемінює їх на Тіло і Кров Ісуса Христа. В цей час Святий Дух сходить і на нас – на всіх, які присутні на Літургії. Він хоче перемінити і нас, бо ми – Тіло Христове, Церква. В час перемінення, коли співаємо: «Тебе оспівуємо…», ми мали б бути цілком зосередженими на глибині таїнства і не припускати жодної відволікаючої думки чи розсіяння; усвідомити собі, що тепер кожна секунда має неоціненну вартість, від якої залежить спасіння багатьох душ. Впродовж дня ми здебільшого духовно з’єднані з марнотами і мріями. Так виглядає і більшість наших молитов. Але цей час – 10 найважливіших хвилин Служби Божої – потрібно бути в чуйності, яка допомагає цілковитій відданості і єдності з розп’ятим Христом. Цих декілька хвилин потрібно прожити у правдивій відданості Ісусові, з рішенням навіть і фізично пожертвувати життям, сказати Йому своє свідоме «так» на життя і на смерть.

Коли потім приступаєш до Св. Причастя, а священик скаже: «Тіло Христове» (в римо-католицькому обряді), то ти скажи своє «Амінь» і додай: «Так, вступаю в союз! Цілковито Тобі даюся!». А в греко-католицькому обряді, коли священик каже: «Чесного і пресвятого і пречистого Тіла і Крові Господа і Бога, і Спаса нашого Ісуса Христа причащається раб(-а) Божий на відпущення гріхів своїх і на життя вічне. Амінь», ти в думці скажи своє «Амінь» і додай: «Так, вступаю в союз! Цілковито Тобі даюся!».

Після Св. Причастя принаймні на короткий час усвідом реальність: Ісус є в тобі, а ти – в Ньому. Можеш повторити собі Христове слово: «Хто їсть моє Тіло і п’є мою Кров, той у Мені перебуває, а Я в ньому».

Висновок

Літургія – це таїнство, до якого ми повинні готуватися покаянням і молитвою. Також потребуємо хліб Божого слова, щоб отримати користь зі Св. Літургії.

Літургія має глибокий духовний зміст. Тут уприсутнюється Христова смерть, Його воскресіння, а також – це нова П’ятидесятниця. Ця безкровна жертва найцінніша для Бога. Вона приносить благословення для живих і мертвих. Свята Літургія завжди має спільний намір, але кожен також повинен мати свій особистий намір. За ці наміри ми можемо конкретно просити в Епіклезі Святого Духа, щоб Він зійшов і діяв своєю силою. Тоді перед Святим Причастям, дивлячись Ісусові в очі, з покаянням усвідомлю: «Боже, стільки років я приймаю Твоє Тіло і Кров, і як мені соромно, що я є таким, яким є: повний егоїзму, гніву, лінивства, недисциплінованості. Щодня зраджую Тебе в дрібницях через своє свавілля. Не даю Тобі простору у своєму житті. Помилуй мене грішного! Господи, так принаймні зараз, принаймні, цю одну хвилину хочу любити Тебе всім серцем, всією душею і всією силою». Дослівно, триматися Ісуса двома руками: «Господи Ісусе, тепер Ти в мені, а я в Тобі, не пущу Тебе, доки мене не поблагословиш!» Використай ці хвилини. А потім після Святої Літургії треба хоча б 5 хвилин зберегти мовчання і використати цей дорогоцінний час, а не одразу кудись поспішати.

Завантажити: ЄВХАРИСТІЯ – 3 частина: Уприсутнення Христової смерті і воскресіння

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)