ЄВХАРИСТІЯ – 3 частина: Уприсутнення Христової смерті і воскресіння

Євхаристія – уприсутнення Христової смерті

Якщо візьмемо Св. Письмо, то інформація про Літургію подана тут дуже стисло. Євангелія розповідають про установлення Пресвятої Євхаристії на Тайній Вечері, а в листах ап. Павла є згадка про братню вечерю-агапе і пересторога, щоб не пити чаші бісівської (1 Кор. 10,20-21), тобто щоб не брати участі в ідолопоклонстві. Хворобу і смерть він пов’язує з негідним прийняття Євхаристії (1 Кор. 11,30), де причиною є нерозрізнення «Тіла Господнього». Тут апостол може мати на увазі і Містичне Тіло Христа – Церкву (вірш 29). Одночасно він нагадує, що спершу треба судити самих себе, щоб ми не були суджені (вірш 31). Також апостол наголошує, що Євхаристія є новим союзом (вірш 25) між Богом і людиною. Яка суть союзу? Під час кожного союзу потрібно, щоб дві сторони об’єдналися. Союз не заключається тільки з одного боку. Отож в цьому союзі з Богом йдеться про активну участь відданості віри. Бог дав на смерть свого Сина, а ця смерть в Євхаристії звіщається (вірш 26). З нашого боку ми повинні також входити до смерті свого его. Через хрещення ми були занурені у смерть Христа (Рим. 6,4). Цю смерть ми повинні знову обновляти в Літургії.

Свята Літургія поділяється на Літургію слова і Літургію жертви. Головними частинами Літургії жертви є анафора (яка включає перемінення, анамнезу і епіклезу) та Причастя.

Христове воскресіння в св. Літургії

Правда воскресіння є частиною Літургії. Це висловлено в анамнезі: «Тому-то й ми, споминаючи цю спасенну заповідь і все, що ради нас сталося: хрест, гріб, триденне воскресіння…».

Христова смерть уприсутнена через слова перемінення та епіклезу. Відділення тіла від крові виражає смерть! Протилежністю є поєднання тіла з кров’ю – а це вже життя, нове життя, воскресіння.

Між молитвою «Отче наш» і Св. Причастям є коротка епіклеза в словах: «Повнота Святого Духа!» При цьому священик вкладає одну частицю з агнця (Тіла Господнього) в чашу! Перед тим мало би бути мовчання або спів. Тут нехай священик і вірні усвідомлять собі, що все те, що вони дали до смерті з Христом, також воскресне!

Ці слова повинні приблизити і уприсутнити реальність, яка наче губиться, так що практично її вірою не переживаємо. Христова смерть і воскресіння в особливий спосіб уприсутнені в Літургії. В св. Хрещенні ми були занурені до Христової смерті і одночасно через Святого Духа ми отримали нове життя воскреслого Христа, коли разом з Ним ми воскресли (Кол. 2,12). Смерть і воскресіння ми повинні переживати у своєму буденному житті, в його щоденних труднощах, коли через смерть з Христом ми повинні входити до нового життя, яке Він нам здобув. Тут йдеться про духовний вимір. Фізично ми воскреснемо аж підчас Його другого приходу і при кінці віку.

Христос в день свого воскресіння йшов разом з двома учнями до Емаусу, а вони Його не пізнали. При ламанні хліба їм відкрилися очі! Священик при цій епіклезі розламує євхаристійний хліб і вкладає одну частицю хліба до чаші. Нехай і нам в цей момент відкриються духовні очі, щоб і ми усвідомили правду, що разом з Ним ми справді воскресли! (Кол. 2,12). «Не бійтеся, це Я!» (Мт. 14,27). «Мир вам!» (Ів. 20,19). «Мир тобі!» Так, Ти є воскресіння і Ти є тут. «Я – воскресіння і життя. Хто в мене вірує, має життя вічне» (Ів. 11,25). «Так, Ти є воскресіння і життя! Вірую, Господи!». З Томою кличу: «Ти Господь мій і Бог мій!» (Ів. 20,28).

Завантажити: ЄВХАРИСТІЯ – 3 частина: Уприсутнення Христової смерті і воскресіння

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)