Дар пророцтва

 

a) вступ – Дар пророцтва

В листі до Коринтян (1Кор.14,1-3) написано: „Змагайте до любові, але бажайте гаряче духовних дарів… Особливо ж – дару пророцтва”. Апостол Павло далі пояснює: „Хто пророкує, то говорить людям: на повчання, попередження, розраду”. Отож під час пророкування не йдеться про якесь віщування, але про повчання, попередження і розраду.

Сьогодні кожен навернений християнин мусить гаряче бажати дару пророцтва. Чому? Бо спільним джерелом Святого Письма і дару пророцтва є той самий Святий Дух – Дух правди!

Однак сьогодні єретичні теологи пояснюють Святе Письмо через окуляри т.зв. історично-критичного методу. За цим методом є псевдодар антипророцтва і дух брехні.

Плодом Духа правди є вічне життя. Плодом духа брехні є вічна смерть.

Модель пояснювання Святого Письма подає апостол Петро в своїй проповіді в День П’ятидесятниці. Найперше він реагує на те, що сталося: апостоли наповнені Святим Духом і назовні це проявляється так, що говорять новими мовами і пророкують. Петро цитує пророка Йоіла 3,1-5: „І на рабів моїх, і на рабинь моїх Я цими днями виллю мого Духа і вони будуть пророкувати” (Ді.2,18). Потім він зразу вказує на суть, тобто на Ісуса Христа, на Його відкупительну смерть і Його воскресіння. Вказує, що правда воскресіння міститься в Псалмі 16, 8-11: „Бо Ти не зоставиш душі моєї в аді і не даси твоєму святому бачити тління” (Ді.2,27). Петро сказав: „Тут пророк Давид говорить не про себе, а про Христове воскресіння.” Тоді цитує Псалом 110,1: „Сказав Господь Господеві моєму: Сядь праворуч Мене”. До цього Петро додає: „Нехай, отже, весь дім Ізраїля твердо знає, що Бог зробив Господом і Христом того Ісуса, якого ви розп’яли! (Ді.2.35).

Які були плоди цієї пророчої проповіді? „Вони розжалобилися серцем і сказали: Що нам робити? Петро їм відповів: Покайтесь… і ви приймете дар Святого Духа!

Таким самим способом пояснював Святе Письмо сам Ісус учням з Емаусу. Плодом було те, що їм відкрилися очі і їхнє серце запалало (Лк.24,31-32).

Так само пояснюють Святе Письмо і євангелисти, і апостол Павло та інші апостоли. Так само маємо пояснювати Святе Письмо і ми – тобто не в дусі атеїстичної ІКТ, але в Дусі Святому, в дусі пророцькому!

Пророкувати – означає актуалізувати літеру Святого Письма до конкретної ситуації. Прикладом антипророцтва є сучасна історично-критична теологія. Кожний священик повинен відректися цього духа ІКТ і просити про дар пророцтва. Однак про цей дар пророцтва має просити і кожний щирий віруючий. Тут здійснюється: „Просіть, і одержите.”

б) 5 хвилин всі повторюємо: „Бажайте гаряче духовних дарів, особливо ж – дару пророцтва” (1Кор.14,3).

в) 5хв. всі промовимо: „Ісусе”, а один додає: „Приймаю тепер дар пророцтва!”

г) 5хв. особисто переживаю цю правду, залишаюся в благодаренні: „Дякую за дар пророцтва”. Пісня: „Слава, слава, Алилуя” або „Слава во вишніх Богу

 

Завантажити: Нова версія молитовної брошурки для святкування неділі:       формат doc,       формат pdf (версія для друку)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle ua-the-purpose-of-life-is-not-to-cherish-our-ego ua-there-is-no-love-of-god ua-seek-god_s-will-every-day-with-a-sincere-heart

Календар

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Слово життя

«Хіба не знаєте, що ви слуги того, кому віддаєте себе за слуг на послух, кого слухаєтеся: чи то гріха – на смерть, чи то послуху – на праведність?»

Рим. 6,16 (від 02.12 до 16.12.2018)