Дар пророцтва

 

a) вступ – Дар пророцтва

В листі до Коринтян (1Кор.14,1-3) написано: „Змагайте до любові, але бажайте гаряче духовних дарів… Особливо ж – дару пророцтва”. Апостол Павло далі пояснює: „Хто пророкує, то говорить людям: на повчання, попередження, розраду”. Отож під час пророкування не йдеться про якесь віщування, але про повчання, попередження і розраду.

Сьогодні кожен навернений християнин мусить гаряче бажати дару пророцтва. Чому? Бо спільним джерелом Святого Письма і дару пророцтва є той самий Святий Дух – Дух правди!

Однак сьогодні єретичні теологи пояснюють Святе Письмо через окуляри т.зв. історично-критичного методу. За цим методом є псевдодар антипророцтва і дух брехні.

Плодом Духа правди є вічне життя. Плодом духа брехні є вічна смерть.

Модель пояснювання Святого Письма подає апостол Петро в своїй проповіді в День П’ятидесятниці. Найперше він реагує на те, що сталося: апостоли наповнені Святим Духом і назовні це проявляється так, що говорять новими мовами і пророкують. Петро цитує пророка Йоіла 3,1-5: „І на рабів моїх, і на рабинь моїх Я цими днями виллю мого Духа і вони будуть пророкувати” (Ді.2,18). Потім він зразу вказує на суть, тобто на Ісуса Христа, на Його відкупительну смерть і Його воскресіння. Вказує, що правда воскресіння міститься в Псалмі 16, 8-11: „Бо Ти не зоставиш душі моєї в аді і не даси твоєму святому бачити тління” (Ді.2,27). Петро сказав: „Тут пророк Давид говорить не про себе, а про Христове воскресіння.” Тоді цитує Псалом 110,1: „Сказав Господь Господеві моєму: Сядь праворуч Мене”. До цього Петро додає: „Нехай, отже, весь дім Ізраїля твердо знає, що Бог зробив Господом і Христом того Ісуса, якого ви розп’яли! (Ді.2.35).

Які були плоди цієї пророчої проповіді? „Вони розжалобилися серцем і сказали: Що нам робити? Петро їм відповів: Покайтесь… і ви приймете дар Святого Духа!

Таким самим способом пояснював Святе Письмо сам Ісус учням з Емаусу. Плодом було те, що їм відкрилися очі і їхнє серце запалало (Лк.24,31-32).

Так само пояснюють Святе Письмо і євангелисти, і апостол Павло та інші апостоли. Так само маємо пояснювати Святе Письмо і ми – тобто не в дусі атеїстичної ІКТ, але в Дусі Святому, в дусі пророцькому!

Пророкувати – означає актуалізувати літеру Святого Письма до конкретної ситуації. Прикладом антипророцтва є сучасна історично-критична теологія. Кожний священик повинен відректися цього духа ІКТ і просити про дар пророцтва. Однак про цей дар пророцтва має просити і кожний щирий віруючий. Тут здійснюється: „Просіть, і одержите.”

б) 5 хвилин всі повторюємо: „Бажайте гаряче духовних дарів, особливо ж – дару пророцтва” (1Кор.14,3).

в) 5хв. всі промовимо: „Ісусе”, а один додає: „Приймаю тепер дар пророцтва!”

г) 5хв. особисто переживаю цю правду, залишаюся в благодаренні: „Дякую за дар пророцтва”. Пісня: „Слава, слава, Алилуя” або „Слава во вишніх Богу

 

Завантажити: Нова версія молитовної брошурки для святкування неділі:       формат doc,       формат pdf (версія для друку)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Серпень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лип    
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31  

Слово життя

«І, таким чином, як через переступ одного на всіх людей прийшов засуд, так через чин справедливості одного на всіх людей приходить життєдайне оправдання»

Рим. 5,18 (від 12.08 до 26.08.2018)