Тайна вечеря і Гетсиманія (розважання)

 

Тайна вечеря

1) Роздуми над Божим Словом:

В четвер ввечері Ісус разом з апостолами є в світлиці. Пасха пов’язана з обрядом принесення в жертву агнця і з пасхальною вечерею. Ці свята пригадують вихід Ізраїля з рабства єгипетського фараона. Ісус прийшов, щоб визволити людство з рабства гріха і диявола.

Спочатку Ісус вмив апостолам ноги. Цим дав їм приклад покори і любові. Потім перестерігає апостолів перед духом зради, за якою є диявол.

Далі Ісус говорить про любов: «Ніхто не має більшої любові ніж той, хто життя віддає за своїх братів».

Говорить також про Святого Духа: «Багато ще я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде Святий Дух, Він і наведе вас на всю правду».

Потім встановив Тайну Євхаристії: «Господь Ісус тієї ночі, якої був виданий, узяв хліб і, віддавши подяку, розламав і сказав: Це моє тіло, воно за вас дається. Це робіть на мій спомин. Так само взяв  і чашу по вечері, кажучи: ця чаша Новий Завіт у моїй крові … кожного разу, як їсте хліб цей і п’єте цю чашу, звіщаєте смерть Господню, аж доки Він не прийде» (1 Кор. 11, 23).

Ісус вже раніше сказав: «Хто їсть моє тіло і п’є мою кров, в мені перебуває, а я в ньому».

Євхаристія є уприсутненням Ісусової смерті. Наша єдність зі смертю Ісуса Христа здійснюється в словах: «Отче, не моя, але Твоя нехай буде воля». Якщо в цьому правдиво наслідуємо Ісуса, то в нас діє Святий Дух.

Гетсиманія

Потім пішов Ісус зі своїми учнями на той бік Кедрон-потоку. Був там сад званий Гетсиманія. Ісус сказав: «Смуток у мене на душі аж до смерті. Зостаньтесь тут і чувайте зо мною».

Сам молився: «Отче, коли ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а Твоя буде воля! ». Потім підійшов до учнів і застав їх сплячими. Сказав Петрові: «Отож і однієї години не спромоглися чувати зо мною. Чувайте і моліться!» Ісус повний скорботи і тривоги ще пильніше молився. А піт Його став, мов каплі крови, що падали на землю.

В першій молитві Ісус усвідомив собі страшні терпіння і жорстоку смерть, яка Його чекала.

Під час другої молитви на Нього звалилось усвідомлення гидоти гріха. Він, Непорочний Агнець, бере на себе всі гріхи світу. Переживає великі душевні муки.

Під час третього кульмінаційного молитовного бою переживає найбільш нестерпні душевні терпіння.

Усвідомлює, що плодом гріха є вічне засудження в пеклі. Бачить, що багато людей відкине Його відкупительну жертву і Його терпіння буде для них марним!

Ісус своєю послушністю Отцю зламав корінь гріха. Він є для нас прикладом як виконувати Божу волю навіть і за ціну найбільшого терпіння!

2) Цитування Божого слова (5 хвилин):

Всі разом повторюємо: «Отче, коли ти хочеш, віддали від мене цю чашу, тільки хай не моя, а Твоя буде воля.» (Лк.22,42)

3) Молитва з Божим словом (5 хвилин):

Всі разом промовимо «Отче!», а один додає: «Хай не моя, а Твоя буде воля

4) Молитва серцем (5 хвилин):

Всі разом взиваємо: «А-а-а…вва-а-а» (Отче). Тепер думкою кажу Небесному Отцеві: «Хай не моя, а Твоя буде воля!»


Завантажити: Нова версія молитовної брошурки для святкування неділі:      формат doc,       формат pdf (версія для друку)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle ua-the-purpose-of-life-is-not-to-cherish-our-ego ua-there-is-no-love-of-god ua-seek-god_s-will-every-day-with-a-sincere-heart

Календар

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Слово життя

«Але дяка Богові, що ви, бувши колись слугами гріха, з усього серця послухалися тієї науки, якій ви піддалися, та що, звільнившись від гріха, стали слугами праведності»

Рим. 6,17-18 (від 16.12 до 30.12.2018)