Живих людей – на органи?!

Львів, 22 вересня 2013р.

Народним Депутатам України

 

Шановні Народні Депутати!

Хочемо звернути Вашу увагу на небезпечні зміни до Законів України у сфері трансплантології, відповідно до яких під загрозою опиниться не тільки здоров’я громадян, але і їхнє життя.

Йдеться про законопроект про внесення змін до ЗУ «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» (щодо встановлення правовідносин, умов та порядку застосування трансплантації) №2184а.

Цей новий законопроект вводить новий термін „емоційне донорство”. Причому визначення цього терміну і як його трактуватимуть на практиці законопроект не містить. Отож виходить, що «емоційне донорство» – це якесь умовне поняття, яке тлумачитимуть самостійно на розсуд чи то лікарі, чи то вже чорні трансплантологи, і згідно якого стає можливим взяття органів чи тканин людини навіть від живого донора. Тепер кожен пацієнт, який потрапить до лікарні, навіть якщо він не смертельно хворий, є потенційним донором на органи. Це йому забезпечує «емоційне донорство» нового законопроекту.

Крім того в законопроекті виключили статтю, яка передбачає вилучення органів, лише за умови смерті мозку.

Таким чином порушується конституційне право людини на життя і охорону здоров’я. Вилучення цієї статті призведе до того, що в лікарнях уможливлюватимуться механізми для проведення евтаназії (а особливо в неакредитованих приватних клініках). Замість того, щоб рятувати життя, медпрацівники з метою заробітку вбиватимуть людей.

Згідно нового законопроекту якщо людина не встигла зареєструвати заяву про незгоду на трансплантацію своїх органів, то їй можуть видалити будь-який орган. А це потягне за собою відповідні зловживання.

Ще одну загрозу становлять зміни до статті 8 ЗУ «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині» щодо установ, які здійснюють діяльність пов’язану із трансплантацією органів.

Відповідно до нового законопроекту всі приватні лікарні, клініки…, тобто заклади охорони здоров’я недержавної форми власності не підлягатимуть обов’язковій акредитації. Це означає, що така зміна в законодавстві призведе до безладу в приватних медзакладах, що спричинить ще більший розвиток тіньових схем на ринку трансплантології.

Отож Народні Депутати, звертаємось до Вас з проханням негайно відхилити злочинний Проект Закону про внесення змін до ЗУ «Про трансплантацію…» №2184а як такий, що суперечить конституційним правам людини та уможливлює розквіт чорної трансплантології.

 

+ Ілля

Патріарх Візантійського Вселенського Патріархату

 

+ Тимотей, ЧСВВр                       + Методій, ЧСВВр

єпископі-секретарі

 

Копії:

Кабінету Міністрів України М.Я. Азарову

Голові Верховної Ради України В.В. Рибаку

Міністерству юстиції України

Міністерству охорони здоров’я України

Генеральному Прокурору України

 

Детальніший аналіз законопроектів: http://vkpatriarhat.org/?p=15862

БАЗОВИЙ МОНІТОРИНГ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА ТА ЗАКОНОПРОЕКТІВ В УКРАЇНІ

Частина 3: Трансплантація органів, тканин, клітин

 

Завантажити: Живих людей – на органи?! (22.9.2013)

Оберіть мову

Пошук

Gallery

xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians dlja-toho-shob-zhyty-novym-zhyttjam-z-isusom nove-zhyttja ua-voskreslyj-isuse_0

Календар

Червень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Слово життя

«Всі ви сини Божі через віру в Христа Ісуса. Всі бо ви, що у Христа хрестилися, у Христа одягнулися»

Гал. 3,26-27 (від 17.06 до 01.07.2018)