Слово життя Рим. 7,1-2 (від 10.02 до 24.02.2019)

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе?

Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом;

а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка»

Роздуми над словом життя Рим. 7,1-2

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе?
Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом;
а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка».

Пояснення до Рим. 7,1-2 і Рим. 7,3:

Христос ‒ кінець закону

У 6 главі послання до Римлян бачимо, як Бог звільнив нас від гріха. У 7 главі бачимо, як Він звільняє нас від закону. У 6 главі нам показаний шлях звільнення від гріха на прикладі пана і його раба, а в 7 главі бачимо звільнення від закону на прикладі двох чоловіків і однієї жінки. Спорідненість між гріхом та грішником є такою ж, як зв’язок між чоловіком і жінкою.

Слово життя Рим. 6,23 (від 27.01 до 10.02.2019)

«Бо заплата за гріх – смерть,

а дар ласки Божої – життя вічне в Христі Ісусі, Господі нашім»

Роздуми над Словом Життя Рим. 6,23

«Бо заплата за гріх – смерть, а дар ласки Божої – життя вічне в Христі Ісусі, Господі нашім»

 Уявімо собі Божий суд, де ліворуч стоять демони, праворуч ‒ ангели, а за нами ‒ все людство. Перед нами є великий екран, а під ним стоїмо ми, як підсудні. Буде показано ціле наше життя. На кінець на екрані з’явиться великий напис: «Відплата за гріх ‒ смерть, вічна смерть, вічне пекло». Це справедливий вирок над гріхом, який є бунтом проти Бога і послухом дияволу. Насіння диявола в нас, яким є первородний гріх, підштовхує нас слухати зло, диявола і бунтуватися проти Бога. Корінь гріха в нас несе отруйні плоди, якими ми завдаємо шкоди собі та іншим і виступаємо проти Бога. Вирок однозначний ‒ смерть. Це треба собі усвідомити ‒ це реальність. Тут є тільки один вихід, і тільки в часі. На Божому суді вже немає шансу на спасіння. Там ми вже переступили період випробування, яким є наше життя. Тому ми повинні знати і знову собі нагадувати, що вихід ‒ спасіння від вічної смерті, є тільки в Ісусі, який є Божим Сином і став людиною тільки задля нас, щоб визволити нас від гріха.

Роздуми над Словом Життя Рим. 6,22

«Тепер же, звільнившись від гріха і ставши слугами Богові, маєте ваш плід на освячення, а кінець ‒ життя вічне»

Умовою звільнення від гріха є те, що ми стаємо слугами Бога. Оригінал знову подає слово «раби». Термін «раб» дуже часто використовується в 6 главі послання до Римлян. З одного боку, існує реальність рабства гріху. Це означає, що навіть якщо людина хоче вийти з рабства власними силами, це неможливо. З цього виду рабства людина не може звільнитися ‒ ні власною силою, ні будь-якою іншою, а тільки Божою силою. Її ж Бог дає при одній умові ‒ що людина цілковито віддасть себе Богові. Це означає, що приймає Його заповіді і дає себе вести Божим Духом ‒ вже не духом світу та духом брехні. Але це звільнення має основну умову ‒ втратити свою душу за Христа і Євангеліє (Мр. 8,35).

Слово життя Рим. 6,22 (від 13.01 до 27.01.2019)

«Тепер же, звільнившись від гріха і ставши слугами Богові,

маєте ваш плід на освячення, а кінець ‒ життя вічне»

Роздуми над Словом Життя Рим. 6,19

«Я говорю по-людському, через неміч вашого тіла. Бо так, як ви колись віддавали ваші члени на служіння нечистоті і беззаконню, щоб жити беззаконно, так тепер віддайте ваші члени на служіння праведності, на освячення.»

У цьому вірші знову виражено те, що вже було написано в цій главі: щоб ми не віддавали себе на служіння (в оригіналі ‒ у рабство) нечистоті та беззаконню, щоб жити беззаконно. Але тепер маємо повністю віддати себе в розпорядження, тобто на служіння (в грецькому оригіналі знову використовується термін «у рабство») праведності, на освячення. Апостол тут вказує, що гріх особливо зловживає нечистоту та беззаконня. Тому ми повинні радикально стати на бік праведності. Тут є наче два прапори: прапор рабства злу, а з іншого боку ‒ прапор справжньої свободи. У цій боротьбі треба тренуватися в мистецтві боротьби. Передусім, ми повинні уникати близької нагоди до гріха, що є ознакою справжньої покори і мудрості. Якщо це неможливо, але з нашого боку ми зробили все, то Бог дасть вихід.

Слово життя Рим. 6,19 (від 30.12.2018 до 13.01.2019)

«Я говорю по-людському, через неміч вашого тіла.

Бо так, як ви колись віддавали ваші члени

на служіння нечистоті і беззаконню, щоб жити беззаконно,

так тепер віддайте ваші члени на служіння праведності,

на освячення».

Слово життя Рим. 6,17-18 (від 16.12 до 30.12.2018)

«Але дяка Богові, що ви, бувши колись слугами гріха,

з усього серця послухалися тієї науки, якій ви піддалися,

та що, звільнившись від гріха, стали слугами праведності»

Роздуми над Словом Життя Рим. 6,17-18

«Але дяка Богові, що ви, бувши колись слугами гріха, з усього серця послухалися тієї науки, якій ви піддалися, та що, звільнившись від гріха, стали слугами праведності»

Богу належить подяка за те, що через навернення ми отримали ласку прийняти спасительне вчення, засноване на вірі в нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа. Він звільнив нас з неволі гріха і ми стали на нову дорогу праведності.

В 6 главі часто говориться про гріх. Тут сказано: «ви, бувши колись слугами (по-грецьки «дулой» ‒ рабами) гріха…». Сьогодні наглядно бачимо, що це означає бути рабом гріха. Гріх всередині людини не зносить передусім правду і правдиву самокритику. Отож його суттю є гордість, тобто некритичність, небажання визнати правду, небажання повчитися зі свого упадку, і навпаки, скидання провини на інших людей або на Бога чи т.зв. обставини.

Гріхом є вбивства, звернення до диявола в чаклунстві та інших окультних практиках, гріхом є обмани, крадіжки, зловживання, насильство, нечисті думки, слова, вчинки, різні збочення, розлучення, ненависть, війни. Що є плодом гріха? Терпіння, сльози, самотність, ув’язнення, смерть. Люди стають рабами наркотиків, алкоголю, бездомними, злочинцями. Реальність гріха не можна заперечити.

Епіклеза /4 частина: Епіклеза ‒ храм та іконостас/

26.11.2018

Біблійною моделлю християнського храму є візія, дана Богом (Мойсею). Вона була реалізована в Єрусалимському храмі. Основну структуру складають Святая Святих, де Бог присутній особливим чином; святиня, де священики приносили жертви Богу, і місце для людей.

Східний храм з іконостасом, вівтарем і кивотом зберігає до сьогодні цю біблійну структуру храму. І у Західній Церкві так було до II Ватиканського Собору, перш ніж відбулась абсурдна реформа. Священик, який представляє людей і приносить за них на престолі жертву Богу, після реформи повернувся спиною до центру храму, де є кивот, в якому постійно присутній Бог. Крім того, у багатьох місцях кивот був усунений з центру храму. Також були усунені балясини, які відокремлювали місце для священиків і тих, які прислуговували при Літургії.

Епіклеза /3 частина: Епіклеза ‒ переживання в Літургії/

25.11.2018

Епіклеза ‒ це призивання Святого Духа, щоб Він зійшов на нас, а також на предложені дари. Вона складається з трьох частин:

1) Священик стоїть на колінах і в дусі наполегливо просить Бога: «Зішли Духа Твого Святого на нас» (Примітка: під час всієї епіклези хор співає антифон: «Тебе оспівуємо…» або всі перебувають  в тиші).

Бог обіцяє через пророка Єзекиїла (37): «Ось Я введу в вас Духа, і ви знов оживете». Ми в дусі просимо: «Господи, дай Духа покаяння, щоб ми ожили!».

«Я дам вам жили!» ‒ Дай нам жили ‒ дар молитви!

«Я обкладу вас тілом» ‒ Наповни нас силою Твоїх заповідей!

«Я вкрию вас захисною шкірою» ‒ Дай нам живі спільноти!

«Я вкладу до вас Духа і ви оживете» ‒ Дай нам повноту Духа, щоб ми ожили! Є-го-шу- ááá!

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-what-did-jesus-do-for-you isus-i-sjogodni-duchovno-prychodyt ua-chrystos-narodzujetsja ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle

Календар

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Слово життя

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе? Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка»

Рим. 7,1-2 (від 10.02 до 24.02.2019)