Заклик до молитви

Дорогі наші правовірні українські віруючі!

Звертаємося до вас з-за кордону. Ми спостерігаємо за подіями в Україні, і нам на серці лежить ваше добро ‒ не тільки вічне, але й дочасне. 31 березня в Україні мають відбутися президентські вибори. Це причина до того, щоб особливо в період від 19 лютого, тобто 40 днів, ви взивали до Бога не тільки самі за себе і за своїх дітей, але також за всю Україну.

Слово на неділю митаря і фарисея

В Євангелії ми чули притчу про фарисея і митаря (Лк. 18,10-14). Її сенс виражений у 9 вірші: «Для деяких, що були певні про себе, мовляв, вони праведні й ні за що мали інших, він сказав цю притчу». Виникає питання: Хто вважає себе праведним? Кожен з нас вважає себе праведним, і це думає щиро, але проблема в тому, що «ні за що має інших». Корінь цього в тому, що коли людина (чи мала, чи доросла) може зробити щось добре, то автоматично приходить задоволення з того, що є доброю. Звичайно, ми можемо зробити якесь добро і навіть багато добрих вчинків (навіть якщо б ми воскрешали мертвих!), але треба усвідомити собі слово праведність. Наша праведність є фальшивою. Запитаймо себе: хто з нас є таким праведним, як апостол Павло? Або хто є настільки праведним, як святий Володимир чи Ольга? Можливо, хтось підніс би руку і сказав: «я». Але якщо б я запитав: «Хто з вас є таким праведним, як Ісус Христос?». Думаю, що ніхто не підняв би руки, щоб сказати «я». Але якраз всі мали б підняти руку, бо якщо ми не будемо такими праведними, як Ісус Христос, то не ввійдемо до Божого Царства. І тут треба усвідомити, що цю Ісусову праведність ми приймаємо вірою.

Ісус є спасіння – світло на просвіту поганам

«І як сповнилися дні очищення їхнього, за законом Мойсея, вони привели його в Єрусалим поставити його перед Господом, як то написано в Господньому законі… І тоді Симеон, ведений Святим Духом, прийшов до храму. І як батьки вносили дитя-Ісуса, щоб учинити над Ним за законним звичаєм, він узяв Його на руки, благословив Бога й мовив: „Нині, Владико, можеш відпустити слугу Твого за словом Твоїм у мирі, бо мої очі бачили Твоє спасіння, що Ти приготував перед усіма народами, світло на просвіту поганам, і славу Твого люду Ізраїля”».

Ісус є спасіння, світло – вічне світло. Треба, щоб ми Йому відкривалися і ходили в цьому світлі. Просімо Господа, щоб Своїм світлом проникнув темряву гріха, яка є в нас, і хмару первородного гріха – щоб ми від неї відділилися. Треба за це просити.

Слово Патріарха Іллі на неділю Закхея

У Євангелії на сьогоднішній день написано, що Ісус увійшов в Єрихон і проходив через нього. Тоді Боже слово каже: «А був там чоловік, Закхей на ім’я; він був головою над митарями й був багатий» (Лк. 19,2). Цей чоловік фактично був головним скарбником у всьому Єрихоні. Про Ісуса він вже чув багато розповідей, тому  «бажав бачити Ісуса, хто Він такий, але не міг із-за народу, бо був малого зросту». Що ж він зробив, щоб побачити його? Побіг він наперед і виліз на смоківницю,…бо Ісус мав проходити тудою». Закхей шукав і скористався можливістю, щоб зустрітися з Ісусом. Тепер запитаймо себе: що маємо робити ми, щоб зустрітися з Ісусом? З живим Христом людина може зустрітися на духовних науках або через свідчення людей, які живуть з Ісусом (але потім потрібно підтримувати з ними зв’язок). Тобто ми повинні йти туди, де можемо зустрітися з Ісусом. Закхей є для нас в цьому прикладом.

Слово Патріарха Іллі на свято Богоявлення

«Тоді прибув Ісус із Галилеї на Йордан до Йоана, щоб христитися від нього; але Йоан спротивлявся Йому, кажучи: „Мені самому треба христитися в Тебе, а Ти приходиш до мене?” Ісус у відповідь сказав до нього: „Залиши це тепер, так бо личить нам здійснити всяку правду”. І тоді він залишив Його. А охристившись, Ісус зараз же вийшов з води. І ось розкрилось йому небо, і він побачив Духа Божого, який спускався, мов голуб, і зійшов на Нього. І голос пролунав з неба: „Це Син мій любий, що його я вподобав”» (Мт. 3,13-17).

Ісус прийшов на Йордан, щоб охреститися там у Йоана хрещенням покаяння. Він, Син Божий, який не мав жодного гріха, стояв у натовпі серед грішників. Він упокорився, щоб дати нам приклад.

Євангеліє свідчить, що коли Ісус хрестився, відкрилися небеса, і почувся голос: «Це Син Мій Улюблений!» Суттю цього свята є об’явлення, що Ісус є істинний Бог і обіцяний Спаситель. Прийняття цього об’явлення з нашого боку зумовлене правдивим покаянням.

Якщо не покаєтеся, всі загинете! (Лк. 13,3) /відкритий лист єпископам Німеччини/

9.01.2019

Шановні єпископи Німеччини!

В цей історичний час зробіть правдивий діагноз стану німецької теології і признайте катастрофічні плоди, які вона принесла Церкві і світу. Дійшло до масового відпаду від живої віри і до поширення єресей, що заперечують саму суть Христового вчення. Результат ‒ грубе порушення моральних принципів і Божих заповідей. Іншими словами, це самогубний процес, якому створила умови саме німецька теологія.

Правдивий прогноз стверджує: християнство на території Німеччини не буде збережене, якщо не відбудеться адекватне покаяння. Перш за все, ви, німецькі єпископи, повинні каятися самі за себе, зокрема за те, що правовірне вчення ви поступово замінили єресями. Тільки після вашого покаяння може настати справжня реєвангелізація і рехристиянізація відпалого християнства, яке вже злилося з духом світу.

Різдвяне пастирське послання Україні ‒ 2019

Дорогі брати і сестри!

Цей рік вже минув і вже не повернеться ні одна хвилина. Ми знову стоїмо перед таїнством Христового народження, щоб духовно з’єднатися з Ним. Перед нашим духовним зором розгортається історія, пов’язана з містечком Вифлеємом. Діва Марія і святий Йосиф прийшли сюди з далекої Галилеї з причини перепису, який наказав провести кесар Август. Наближається час народження Дитини, а для них ніде нема місця. Цією Дитиною є обіцяний Месія, довгоочікуваний цілим  людством і провіщений пророками. Вони не знайшли місця в жодному домі, в жодному заїзді, хіба у Вифлеємській стаєнці, де нам народився Спаситель, Христос Господь!

Вражаюча поезія Різдва торкається сердець людей доброї волі вже протягом двох тисячоліть. В цю  священну ніч пастухи поблизу стерегли свої стада. Раптово їм з’явився ангел Господній. Його осяйний вигляд і його слова цілком їх пройняли: «Не бійтесь, бо я звіщаю вам велику радість, що буде радістю всього народу: „Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же Христос Господь. І ось вам знак: ви знайдете Дитя сповите, що лежатиме в яслах». І раптом з ангелом з’явилась велика кількість небесних сил, які славили Бога: «Слава во вишніх Богу і на землі мир людям благовоління!».

Подяка Угорщині за відкинення ісламізації

27.12.2018

Шановний прем’єр-міністре! Шановні члени уряду Угорщини!

Візантійський Вселенський Патріархат дякує Вам від імені усіх щирих громадян Чехії та Словаччини за те, що, як Давид, ви виступили проти Голіафа. 17 грудня 2018 року ви не підписали підступний документ ООН про т.зв. біженців, який має таку ж мету, як і Пакт про мігрантів, а саме ‒ ісламізацію.

Дуже сумно, що політики Чехії, Словаччини та Польщі піддалися на обман і зрадили свої народи. Якби ж то хоча б тепер опам’яталися і радикально зупинили  програму самознищення.

Франциск Бергольйо погрожував державам «V4» пеклом, якщо вони не приймуть ісламізацію. Але до пекла піде він, якщо не буде каятися зі своїх злочинів, єресей і апостазії!

Проповідь Патріарха Іллі на свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії

Сьогодні, на свято Непорочного Зачаття Пречистої Діви Марії, нас повинна сповнити велика радість: «Ми не діти рабині, але діти вільної» (Гал. 4,31). В історії людства були дві жінки: першою була Єва, а другою – Марія. Через першу на людей перейшов гріх і рабство диявола, а через другу приходить Божа ласка і справжня свобода. Саме тому останнє слово Ісуса з хреста до нас – до майбутньої Церкви, яку представляв апостол Іван – звучить «Ось Мати твоя!». Потім Боже слово каже: «І від тієї години той учень прийняв Її до себе». Прийняти Марію – це дуже потрібна річ, щоб потім могти бути правдивими синами і дочками Непорочної – Тої, яка є вільною і наступає на голову диявола, жорстокого змія.

Ісус – Бог – став людиною, щоб визволити нас з рабства гріха. Він приніс нам благодать, через яку до нас приходить визволення. Марія була наперед охоронена від первородного гріха, а тому і від кожного іншого гріха. Бог оберіг Її, бо Вона мала стати Матір’ю Ісуса Христа. Вона є кехарітомене – повна благодаті.

Слово Патріарха Іллі на свято святого Миколая

Святий Миколай народився близько 270 року у приморському містечку Патара (сучасна південна Туреччина) в сім’ї побожних батьків. Він був одинаком. Хоча сім’я мала велике майно, яке б забезпечило йому легке та спокійне життя, хлопчик вже з дитинства проявляв бажання слідувати шляхом християнської досконалості.

У юнацькому віці він уникав гультяйства інших хлопців. Замість того він радо ходив до храму, багато молився, слухав читання Святого Письма і намагався запам’ятати все, що був здатний зрозуміти.

Юного Миколая прийняв до свого дому його дядько, який також називався Миколай і був єпископом Ликії. Дбайливим вихованням і духовним проводом він приготував його до священичого служіння, а потім і висвятив. Коли батьки Миколая померли, він роздав успадковане майно бідним.

Метаноя ‒ ортопраксія /Адвент-2018/

8.12.2018

В даний час духовного хаосу, необхідно мати чітку орієнтацію, які засоби ведуть до духовного життя ‒ ортопраксії.

1) Святкування неділі

У ніч з суботи на неділю Христос воскрес із мертвих. Також в неділю близько 9 години на апостолів зійшов Святий Дух зродилася Церква. Перші християни стояли на чотирьох духовних підвалинах (див. Ді. 2,42):

 

  1. молитви;
  2. апостольське вчення (пояснення Божого Слова в тому ж Дусі, в якому його навчали апостоли)
  3. братня спільнота (койнонія),
  4. ламання хліба (Євхаристія).

Молитви для святкування неділі (кожен молиться вдома)

Адвент 2018, метаноя ‒ ортодоксія

5.12.2018

Чому в даний час Церква переживає таку глибоку кризу? Велику провину за це несе аджорнаменто Івана XXIII і постсоборний дух.

Отож, що в цей час адвенту, в час покаяння, мали б чинити єпископи, священики і монахи? Вони мали б відділитися від духовної отрути аджорнаменто і постсоборного духа, що просовує єресі, які руйнують суть християнства.

Актуальна обнова хресних обітів відноситься до таких областей:

1. Сучасні єресі

В області віри треба відділитися від єресей, які заперечують найосновніші правди. Необхідно створити такі умови, щоб було можливо єресі ідентифікувати і відділитися від них. Таким чином знову ясно засяють правди віри. Далі треба проповідувати в повноті і живе Боже слово та вести Божий люд до навернення і на шлях наслідування Христа!

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-what-did-jesus-do-for-you isus-i-sjogodni-duchovno-prychodyt ua-chrystos-narodzujetsja ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle

Календар

Лютий 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Січ    
  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28  

Слово життя

«Хіба не знаєте, брати, що закон панує над людиною, поки вона живе? Отак і заміжня жінка, поки живе чоловік, зв’язана з ним законом; а коли помре чоловік, вона звільняється від закону чоловіка»

Рим. 7,1-2 (від 10.02 до 24.02.2019)