Слово Патріарха Іллі на свято святого Миколая

Святий Миколай народився близько 270 року у приморському містечку Патара (сучасна південна Туреччина) в сім’ї побожних батьків. Він був одинаком. Хоча сім’я мала велике майно, яке б забезпечило йому легке та спокійне життя, хлопчик вже з дитинства проявляв бажання слідувати шляхом християнської досконалості.

У юнацькому віці він уникав гультяйства інших хлопців. Замість того він радо ходив до храму, багато молився, слухав читання Святого Письма і намагався запам’ятати все, що був здатний зрозуміти.

Юного Миколая прийняв до свого дому його дядько, який також називався Миколай і був єпископом Ликії. Дбайливим вихованням і духовним проводом він приготував його до священичого служіння, а потім і висвятив. Коли батьки Миколая померли, він роздав успадковане майно бідним.

Метаноя ‒ ортопраксія /Адвент-2018/

8.12.2018

В даний час духовного хаосу, необхідно мати чітку орієнтацію, які засоби ведуть до духовного життя ‒ ортопраксії.

1) Святкування неділі

У ніч з суботи на неділю Христос воскрес із мертвих. Також в неділю близько 9 години на апостолів зійшов Святий Дух зродилася Церква. Перші християни стояли на чотирьох духовних підвалинах (див. Ді. 2,42):

 

  1. молитви;
  2. апостольське вчення (пояснення Божого Слова в тому ж Дусі, в якому його навчали апостоли)
  3. братня спільнота (койнонія),
  4. ламання хліба (Євхаристія).

Молитви для святкування неділі (кожен молиться вдома)

Адвент 2018, метаноя ‒ ортодоксія

5.12.2018

Чому в даний час Церква переживає таку глибоку кризу? Велику провину за це несе аджорнаменто Івана XXIII і постсоборний дух.

Отож, що в цей час адвенту, в час покаяння, мали б чинити єпископи, священики і монахи? Вони мали б відділитися від духовної отрути аджорнаменто і постсоборного духа, що просовує єресі, які руйнують суть християнства.

Актуальна обнова хресних обітів відноситься до таких областей:

1. Сучасні єресі

В області віри треба відділитися від єресей, які заперечують найосновніші правди. Необхідно створити такі умови, щоб було можливо єресі ідентифікувати і відділитися від них. Таким чином знову ясно засяють правди віри. Далі треба проповідувати в повноті і живе Боже слово та вести Божий люд до навернення і на шлях наслідування Христа!

Адвент 2018 ‒ Церква не має папи!

3.12.2018

Католицька Церква не має папи. Настав стан sede vacante. Згідно Святого Письма і науки Церкви, єретика не сміє ніхто слухати, бо він виключений з Церкви Христової.

28. 11. 2018 року Ватикан під керівництвом псевдопапи Бергольйо виступив в мас-медіа із заявою: «Ми повністю підтримуємо міграційний пакт ООН» (Global Compact).

Ватикан навіть співпрацював у розробці 20 пунктів цього геноцидного пакту. Реальність того, що Глобальний пакт має уможливити необмежений потік мігрантів, Ватикан оманливо назвав «ідеологічно спотвореним представленням і брехнею». Отож, якою є правда? Напередодні, 27. 11. 2018 р., в парламенті ЄС виступив євродепутат Марсель де Грааф з наполегливим попередженням і закликом, щоб жодна країна не прийняла Глобальний пакт ООН. Він звернув увагу, що в країнах, які підпишуть Глобальний міграційний пакт в Марракеші (10-11. 12. 2018) згідно 8 пункту, будь-яка оправдана критика міграції буде каратися штрафами і тюремним ув’язненням.

Що сказав президент Лукашенко про т.зв. домашнє насильство

28.11.2018

«Всі ці дурниці взяті перш за все з Заходу. Ви можете не хвилюватись, і народ хай не хвилюється ‒ ми будемо виходити виключно з власних інтересів, наших білоруських, слов’янських традицій, і нашого життєвого досвіду… Десь хтось бовкнув про протидію насильству в сім’ї. Це зараз модне формулювання на Заході. У них скоро сімей не буде: мужик на мужику одружується або заміж виходить. Дітей немає кому народжувати. А ми у них запозичуємо якісь норми поведінки в сім’ї?!».

Цими словами президент Білорусі скритикував абсурдний законопроект МВС за введення санкцій за т.зв. домашнє насильство. В результаті Міністерство відкликало цю пропозицію.

Епіклеза /4 частина: Епіклеза ‒ храм та іконостас/

26.11.2018

Біблійною моделлю християнського храму є візія, дана Богом (Мойсею). Вона була реалізована в Єрусалимському храмі. Основну структуру складають Святая Святих, де Бог присутній особливим чином; святиня, де священики приносили жертви Богу, і місце для людей.

Східний храм з іконостасом, вівтарем і кивотом зберігає до сьогодні цю біблійну структуру храму. І у Західній Церкві так було до II Ватиканського Собору, перш ніж відбулась абсурдна реформа. Священик, який представляє людей і приносить за них на престолі жертву Богу, після реформи повернувся спиною до центру храму, де є кивот, в якому постійно присутній Бог. Крім того, у багатьох місцях кивот був усунений з центру храму. Також були усунені балясини, які відокремлювали місце для священиків і тих, які прислуговували при Літургії.

Слово Патріарха Іллі з нагоди свята Введення в храм Пречистої Діви Марії

Святкуючи свято Введення в храм Пречистої Діви Марії, пригадуємо, як  Марія, ще будучи маленькою дитиною, була введена в храм, щоб бути посвяченою на служіння Богові. Служіння Богу вимагає, щоб ми цілковито віддали Йому до рук своє життя і зрозуміли, що належимо Богу, що Він наш Господь, і що Йому ми повинні кожен день, знову і знову віддавати себе. Ми повинні дати Йому свою волю, почуття, думки, страхи, і щодня з’єднувати свої проблеми, турботи і болі з терпінням Ісуса. Потім Він дасть нам силу це зносити у вірі. Це все освячує нас, очищує, а водночас Бог може використати це для духовної місії.

В день свята Введення у храм, Євангеліє говорить нам: «Блаженні ті, які слухають слово Боже і зберігають його». Боже слово насамперед зберігала і виконувала Діва Марія:

Епіклеза /3 частина: Епіклеза ‒ переживання в Літургії/

25.11.2018

Епіклеза ‒ це призивання Святого Духа, щоб Він зійшов на нас, а також на предложені дари. Вона складається з трьох частин:

1) Священик стоїть на колінах і в дусі наполегливо просить Бога: «Зішли Духа Твого Святого на нас» (Примітка: під час всієї епіклези хор співає антифон: «Тебе оспівуємо…» або всі перебувають  в тиші).

Бог обіцяє через пророка Єзекиїла (37): «Ось Я введу в вас Духа, і ви знов оживете». Ми в дусі просимо: «Господи, дай Духа покаяння, щоб ми ожили!».

«Я дам вам жили!» ‒ Дай нам жили ‒ дар молитви!

«Я обкладу вас тілом» ‒ Наповни нас силою Твоїх заповідей!

«Я вкрию вас захисною шкірою» ‒ Дай нам живі спільноти!

«Я вкладу до вас Духа і ви оживете» ‒ Дай нам повноту Духа, щоб ми ожили! Є-го-шу- ááá!

Епіклеза /2 частина: Святий Дух та епіклеза/

22.11.2018

Ісус перед своєю смертю, перш ніж пожертвувати на хресті своє Тіло і Кров, установив, щоб ця Його хресна жертва приносилась Богу на відпущення гріхів. Символічні жертви за гріхи, коли жертвувалась кров і життя жертовних агнців в Єрусалимському храмі, втратили своє значення. Ісус є тим справжнім Агнцем, який взяв на себе гріхи світу (Ів. 1,29). Перш ніж звершити свою хресну жертву Ісус установив нову жертву, яка також є новим завітом (Мт. 26,26) на відпущення гріхів. На Тайній Вечері Ісус взяв хліб і сказав: «Це Тіло Моє, що за вас ламається». Тоді взяв чашу з вином і мовив: «Це кров Моя Нового Завіту, яка проливається… на відпущення гріхів».

Що при цьому могли переживати апостоли? Вони не розуміли Його слів, бо Його жертва ще не була звершена. На Тайній Вечері Ісус також кілька разів говорив про Святого Духа: «Багато ще маю вам сказати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде той, Дух істини, Він і наведе вас на всю правду» (Ів. 16,13).

Епіклеза /1 частина: Різниця між східною та західною Літургією/

21.11.2018

1 частина: Різниця між східною та західною Літургією, питання епіклези

2 частина: Святий Дух та епіклеза

3 частина: Епіклеза ‒ переживання в Літургії

4 частина: Літургійний простір та іконостас

1 частина: Різниця між східною та західною Літургією, питання епіклези

Східна Літургія св. Василія Великого та св. Івана Золотоустого (4 століття) містить епіклезу. Епіклеза є також в інших східних обрядах. Вона походить безпосередньо з апостольської традиції.

Яка різниця між західною та східною Літургією? Західна Літургія була радикально виправлена на ІІ Ватиканському Соборі. В рамках виправлень замість одного канону було встановлено чотири. Передсоборна латинська Літургія не мала в каноні жодної згадки про Святого Духа. Виправлена Собором Літургія вже має згадку про Святого Духа, але її включено ще перед словами переісточення (консекрації). На відміну від цього, східна Літургія містить т.зв. палке призивання Святого Духа, тобто епіклезу, але аж після слів установлення.

Слово Патріарха Іллі на празник Святого Йосафата

Святий Йосафат (хресне ім’я Іван) народився у 1580 році в місті Володимир на Україні. Одного разу в храмі святої Параскеви, куди він прийшов ще малою дитиною разом з батьками, він побачив ікону розп’ятого Ісуса. Хлопчик з цікавістю запитав своєї матері, що зображено на іконі. Вона пояснила йому, що це Спаситель світу, який з любові до людей зійшов з неба на землю і помер за них ганебною смертю, щоб спасти їх від вічного засудження в пеклі, відкривши їм ворота до неба. Тоді хлопчик запалав щирою любов’ю до Ісуса. Згодом сказав своєму другові: «В той момент я відчув, як з боку Розп’ятого вилетіла палаюча іскра і впала в моє серце».

У 1604 році він вступив до монастиря у Вільнюсі і отримав монаше ім’я Йосафат. Вільнюський монастир був в занепаді і практично порожній, так що Йосафату не залишалося нічого іншого, ніж бути веденим Духом Святим. А Він незабаром привів його до святості. Крім щоденних молитов, Йосафат вставав і опівночі та кілька годин молився у своїй келії або на недалекому цвинтарі, і навіть взимку, на вітрі, часто стоячи босоніж на снігу. Святе Письмо і Життя Святих ‒ це були два джерела, з яких він черпав Божу мудрість. Вони надихали його любити Бога і наслідувати Ісуса. Так через Йосафата непомітно розпочалась реформа монашого життя.

Слово Патріарха Іллі на празник святого Архангела Михаїла

Сьогодні празник святого Архангела Михаїла. Його ім’я по-єврейськи означає «Хто як Бог». Цими словами Михаїл закликав добрих ангелів бути вірними Богу і чинити опір Люциферу та всім ангелам, які повстали проти Бога. Слово Боже говорить: «І настала війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон воював та й ангели його, та не перемогли, ані місця не знайшлося їхнього більше на небі. І повержено дракона великого, змія стародавнього, званого дияволом і сатаною, що зводить вселенну, повержено його на землю, і ангели його з ним повержені» (Одкр. 12,7-9).

Диявол робить все для того, щоб якнайбільше душ пішло до погибелі. В нашій боротьбі, тобто в боротьбі за спасіння своєї душі і душ наших близьких, Бог дає нам на поміч Архангела Михаїла та інших ангелів, які мають нас захищати.

Наше життя – це дійсно боротьба. Проти кого ми повинні боротися? Найперше – проти демонічних сил, які мають владу над світом, діють в духовній області і підсувають сугестивні думки. Як мобільний телефон приймає сигнали та повідомлення, так люди часто приймають ці негативні думки, якщо не захищаються щитом віри і мечем Духа, яким є слово Боже.

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-god-is-almighty ua-realize-in-prayer-jesus-is-here ua-the-life-of-a-christian-is-a-spiritual-battle ua-the-purpose-of-life-is-not-to-cherish-our-ego ua-there-is-no-love-of-god ua-seek-god_s-will-every-day-with-a-sincere-heart

Календар

Грудень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Лис    
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31  

Слово життя

«Але дяка Богові, що ви, бувши колись слугами гріха, з усього серця послухалися тієї науки, якій ви піддалися, та що, звільнившись від гріха, стали слугами праведності»

Рим. 6,17-18 (від 16.12 до 30.12.2018)