Ісусова дорога на смерть (з Гетсиманії на Голготу)

Роздуми

(Один куплет страсної пісні)

1. Ісус умиває ноги апостолам. В четвер ввечері Ісус разом з апостолами перебуває в горниці. Пасхальні свята пов’язані з обрядом жертвування агнця і з пасхальною вечерею. Ці свята відображають вихід ізраїльтян з рабства єгипетського фараона. Ісус прийшов, щоб звільнити людство з рабства гріха і диявола.

На початку Ісус вмив апостолам ноги. Цим дав їм приклад покори і любові. Він застерігає їх від зради, за якою є диявол. Ісус дав приклад покори. Диявола може перемогти тільки покірна людина. Покора – це правда, і вона визволяє. Ісус сказав: «Вчіться від Мене, бо Я покірний серцем». Ми повинні вчитися від Нього. Маємо наслідувати Його, тобто в дрібних жестах і вчинках вчитися покори та правдивості щодо Бога і людей.

(Господи Ісусе Христе, помилуй мене! /3р./ – див. примітку *)

Тайна вечеря і Гетсиманія (розважання)

 

Тайна вечеря

1) Роздуми над Божим Словом:

В четвер ввечері Ісус разом з апостолами є в світлиці. Пасха пов’язана з обрядом принесення в жертву агнця і з пасхальною вечерею. Ці свята пригадують вихід Ізраїля з рабства єгипетського фараона. Ісус прийшов, щоб визволити людство з рабства гріха і диявола.

Спочатку Ісус вмив апостолам ноги. Цим дав їм приклад покори і любові. Потім перестерігає апостолів перед духом зради, за якою є диявол.

Далі Ісус говорить про любов: «Ніхто не має більшої любові ніж той, хто життя віддає за своїх братів».

Говорить також про Святого Духа: «Багато ще я маю вам повідати, та не перенесли б ви нині. Тож коли зійде Святий Дух, Він і наведе вас на всю правду».

«Прагну!» і «Елої, Елої, лема савахтані?» (свідоцтво і мотивація до молитви)

В особистій молитві я переживав Ісусові слова «Прагну!» і «Елої, Елої, лема савахтані?». Спершу я усвідомлював загально, як Ісус на хресті прагне, тужить за здійсненням усієї Божої волі – щоб перемогти корінь рабства темряви, яким є гріх. Ісус цього хоче, Він цього прагне, це воля Небесного Отця. Ісус прагне її здійснення. Але одночасно усвідомлюю, що Ісус тепер прагне в мені здійснення і конкретної волі Небесного Отця в певних проблемах, які на мене тиснуть і за які молюся. Усвідомлюю, що і за це Він на Голгофі терпів. Там Він прагнув загального здійснення Отцевої волі, а водночас і здійснення Божої волі у цій конкретній проблемі, в якій я безсильний, співрозп’ятий з Ісусом. Особливо мене заторкнуло, коли у певному ритмі я переживав декілька конкретних намірів, і так час молитви дуже швидко минав. Я щоразу інтенсивно з’єднувався з Ісусом в цьому конкретному намірі, потім був короткий відпочинок і після відпочинку і малого самозречення я знову давав Богу на молитві наступний конкретний намір або проблему, на які вказав Святий Дух. У цьому ритмі мале самозречення дуже потрібне. Наприклад скажу собі: «Зречись себе! – Зрікаюся!». І зразу реалізую це в молитві так, що подолаю мить лінивства, знову піднявши руки, і продовжую в дусі молитися так довго, як в Божому Дусі відчуваю потребу молитися за цей намір.

Заувага до пророчої молитви на цей і наступний місяць

Передусім молитовним групам і членам молитовних сторож, особливо під час молитви у Святій годині, в цей історичний час, коли в Америці відбувається духовна боротьба, яка стосується і України, необхідно усвідомити, що кожен з вас: діти, молодь, дорослі або й старші чоловіки та жінки –  всі маємо взяти на себе відповідальність за Христову перемогу над системою брехні і смерті. Це боротьба, в якій вирішується про фізичне буття чи небуття на цій землі, а також про вічне життя та вічне засудження багатьох.

До пророчої молитви, яку найкраще молитися у Святій годині, Бог в цей час дає і допомогу: як Своєю ласкою, так і засобом внутрішнього стишення, яким є певні жести. Ці жести можна здійснювати з того моменту, коли в пророчій молитві просимо про Духа покаяння для американського народу. Коли просимо про духа покаяння, добре було б клячати, тримаючи руки догори, і звернути погляд вгору, усвідомлюючи, що Бог тебе бачить – так, наче б водночас ти бачив відкрите небо і Божого Сина по Божій правиці, як святий Степан. Промовляючи «Є-го-шу», можеш з вірою тричі злегка порухати піднесеними руками, з долонями оберненими одна до одної, і усвідомити, що благально взиваєш до Бога Отця, Сина і Святого Духа. Потім, при першому «а», руки повільно опускай вниз і усвідом, що стоїш в світляному стовпі Божої присутності.

Ікона Розп’ятого

Бачу Христовий хрест. Він є на фоні світлої блакиті, що має форму еліпса. Блакить переходить в темний колір, який створює прямокутну рамку. Світляні промені вздовж Христових розп’ятих рук пронизують світлу блакить і переходять у яскраве світло навколо голови Ісуса Христа. Це світло найбільш сконцентроване над головою Христа. Воно виражає присутність Небесного Отця, який віддав за мене Свого Сина. У Його руки в момент смерті Ісус віддає Свого духа. Світляний еліпс з хрестом «проламує» темряву і відкриває простір нового світу, нового життя. Контур еліпса створений переходом від блакитного до світло-коричневого кольору. Потім світло-коричневий колір переходить в темно-коричневий і чорний, який заповнює чотири кути ікони. Знизу, з лівого боку, на темному фоні видно людський череп і дві кістки, які символізують смерть. На іншому боці, в темному куті, зображена труна з написом, який повинен нагадати, що моє тіло покладуть в труну і настане суд, а тоді – вічність без кінця! Перед труною горить свічка.

Конкретна модель молитви

Уявлю собі великий стадіон. Попереду є завіса, на якій написано: «Відплата за гріх смерть» (Рим. 6,23). Перед нею відбувається суд. Там стоїть судний престол і місце для оскарженого, де його поставлять з кайданами на руках. З одного боку – демони, з іншого – ангели. Демони спокійно посміхаються, ангели сумні. Я стою спереду, на місці обвинуваченого, і відбувається Божий суд. За мною є все людство. Це дуже неприємно, бо відкривається перед усіма багато речей і дається їх до світла. Я хотів би сховатися, але нема де. «Нема нічого захованого, що не виявиться». Всі мої гріхи зняті небесними камерами, нічого не пропущено – жодна хвилина мого життя. Переді мною два ряди книг, кожен рік мого життя записаний в одній книзі. Демони оскаржують. Це реальність – свідоцтва і докази є в книгах. На завісі можуть бути показані навіть записи деяких моїх гріхів. Через декілька секунд виданий ясний вердикт: відплата за гріх – смерть. Смерть – справедлива заплата. Мої руки зв’язані кайданами і я тримаю в них боргову розписку.

Це дуже неприємна ситуація. Кожен з нас колись стане на Божому суді. Але є спосіб, як уникнути цього суду. Боже слово каже: «Якщо самі себе судите, то вже не будете суджені». Вже тепер ми повинні пережити, що стаємо перед Всемогутнім Богом і перед цілим всесвітом та викриваємо свій гріх, свою гріховність. Тепер визнаю: я свавільник, наприклад, сьогодні робив стільки речей без Тебе, Господи, діяв тільки з самого себе, згідно свого розуму і відчуттів.

Шукай правду! 23 частина: Пророча молитва за воскресіння народу

Вступ

Перш ніж виступиш в цій молитві в Божому авторитеті, необхідно викрити корінь гріха в собі і його різні прояви: осудження інших, неприйняття критики, нездатність до самокритики, хворобливу образливість, мстивість. «Стара людина» в нас (т. порушена гріхом природа) некритично вірить брехні, але сумнівається в правді і уникає її. Треба самокритично визнати цей корінь в нас і його плоди – гріхи. Духовним поглядом на хрест розбуджуємо жаль, призиваючи святе Боже Ім’я.

Тоді слідують питання: Чи хочеш любити Бога і ближнього? Чи приймаєш Ісуса Христа за свого Спасителя? Чи приймаєш Його заповіт з хреста? Чи приймаєш повноту Святого Духа? Наступні питання стосуються відречення від окультизму і від симпатії до поганства. Також ти повинен усвідомити Таїнство святого Хрещення.

В наступній частині підкреслюється віра в Божу всемогутність через усвідомлення того, що Бог створив небо і землю; тоді слідує віровизнання, що Христос воскрес з мертвих, а потім конкретна віра в духовне воскресіння свого народу.

Молитва єдності і сили (четвертий варіант)

1) Покаяння

а) Я є свавільник. Свавільник не шукає у важливій ситуації Божу волю, не рахується з Богом, порушує Божі закони. Усвідомлюю собі конкретне свавілля і потиху повторюю: «Я є свавільник, я є свавільник …».

б) Гедонізм є фізичний – сластолюбство в їжі, в питті, нечисті почуття, алкоголь, наркотики. Душевний гедонізм – залежність від телебачення, рок-музики, інтернету, людської похвали… Усвідомлюю хоча б один прояв свого гедонізму і потиху повторюю: «Я є гедоніст, я є гедоніст …».

в) Осуджування ближнього. Усвідомлюю конкретне осуджування Бога чи ближніх в думках і словах, і те, що з себе роблю найвищу норму. При цьому потиху повторюю: «Я є осуджувач …».

«Відплата за гріх – смерть». Ісус помер за мене і за мої гріхи. Духом дивлюся на Христовий хрест, на Його 5 ран, і 5 разів повторюю: «Є-ГО-ШУ-АА-АА-АА». При цьому серцем взиваю: «Господи, помилуй!».

ГОДИНА З ІСУСОМ (Контемплятивна молитва)

«Отож і однієї години (щоденно) не спромоглися чувати зо Мною? Чувайте й моліться» (Мт. 26,40). Ісус кличе, кличе з цілого свого серця! І все-таки, ніхто не піднімав свого голосу так часто і так намарно, як Ісус Христос. Жодний заклик не був так мало сприйнятий – навіть і тими, які пізнали Ісуса як свого Спасителя та Господа.

Тут знаходимо найбільшу суперечність: є люди, які хоча й називають Його Господом, але не наслідують Його. Як це зрозуміти? Дорогу до наслідування Ісуса можна відкрити тільки єдиним ключем – ключем чистої любові. Інакшого не існує. Тому Господь також говорить, що в виконуванні Першої Заповіді «Любитимеш Господа Бога свого над усе» міститься вся правильна поведінка. Дорога наслідування нашого Господа і витривалість на ній неможлива без любові, яка найбільше проявляється в контемплятивній молитві. Хоча б годину (щоденно) з Ісусом (див. Мт. 26,40).

Свята година

Майже кожна християнська сім’я потребує духовного відродження, яке неможливе без спільної молитви. Це час, коли ми можемо навчитися практично віддавати Богу свої життєві проблеми. Для початку достатньо, щоб принаймні два члени сім’ї почали щовечора спільно молитися т.зв. Святу годину – найкращий час для цього – з 20:00 до 21:00. Всі члени сім’ї на цю годину вимкнуть телевізор, комп’ютери, інтернет, і разом моляться до Бога. Початки найважчі. Але коли подолаємо перешкоди і сформується ця свята звичка, то вона стане основою благословення та утвердження відношення до Бога і до своїх ближніх. Сім’я почне функціонувати як здоровий організм, буде формуватися Божим словом, Божою мудрістю, а не програмою світу, яка нав’язує брехню і аморальність.

Православні віруючі в Росії мали у своєму домі куток, де висіла ікона Богородиці з Ісусом на руках. Тут вся родина ввечері разом молилася.

В кінці Святої години о 21:00 правовірні єпископи і священики дають благословення всім, які в цей час молилися.

Що молитися?

Ісус сказав: «Не могли ви ані однієї години чувати зі Мною? Чувайте і моліться» (Мт. 26,40-41) Основою молитви є усвідомлення Божої присутності, що Ісус тебе бачить, чує і любить. Спершу віддай свої гріхи до Божого світла і з вірою взивай ім’я Ісус (по-арамейськи Єгошуа). Можна повторювати: «Ісусе, Ісусе, Ісусе, помилуй мене» (Єгошуа, ханені!). Тоді здійснюється: «Кров Христа очищає нас від кожного гріха» (1 Ів. 1,7). Це досконалий жаль. Його будеш потребувати в момент своєї фізичної смерті, бо від нього залежить твоє вічне життя у славі з Богом. Якщо відкинеш покаяння, будеш навіки засуджений! (див. Лк. 13,3)

Молитовні сторожі (безперервна молитва)

Візантійський Вселенський Патріархат закликає християн, щоб звернулися до Бога у безперервній молитві. Він дасть вам мудрість і відвагу для боротьби проти демонічних сил темряви. Він через вашу віру врятує народ. Тому створюйте молитовні сторожі. Всі нехай моляться щодня Святу годину з 20:00 до 21:00 протягом цілого року. Тоді 23 особи займуть інші 23 години дня – це одна молитовна сторожа, яку моляться впродовж тижня. Потім три тижні моляться члени інших молитовних сторож (також кожна по тижню). Цей ритм постійно повторюється протягом усього року. Зміна сторожі відбувається в неділю ввечері о 21:00.

Ти сам запиши 23 особи на 23 години молитовної сторожі і в неділю ввечері розпочніть молитву віри. Після закінчення молитовного тижня маєте перерву три тижні, а на четвертий тиждень починаєте знову. Так робіть цілий рік. Бог обіцяє врятувати твій народ.

Оберіть мову

Пошук

Gallery

ua-our-mission-on-earth-is-to-serve ua-remain-faithful-to-jesus-and-his-word ua-do-you-have-problems-go-to-jesus xreshennja-na-pokajannja-pryjnjaly ua-whom-are-you-seeking ua-a-model-for-all-christians

Календар

Липень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Чер    
  1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31  

Слово життя

«Знову кажу: Духом ходіте, і тіла пожадливостей не будете чинити; бо тіло пожадає проти духа, і дух пожадає проти тіла. Вони суперечать одне одному, так що ви не можете робити того, що хотіли б»

Гал. 5,16-17 (від 15.07 до 29.07.2018)